Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Daganat lesz, ugye?

Daganat lesz, ugye?

Figyelt kérdés

Barátnőm törpe hörcsöge látható a csatolt képen. Ahogy hazaért akkor látta meg, hogy mi a baja. Szülei vigyáztak rá, nekik nem tűnt fel...

Eszik, iszik, de ez nagyon nem néz ki jól.

A hátán is van sérülés, azt fájlalja.

Tartási körülmények rendben vannak, több mint 1nm áll a rendelkezésére, minőségi tápon él, minden nap friss vizet kap és természetesen egyedül van.

Tavaly áprilisban hoztuk el kereskedésből, már kifejlett állatként.


Állatorvosról mára lecsúsztunk, holnap 4-től rendel 6-ig. Mindeképp bevisszük. Inkább csak esély latolgatásra írtam ki a kérdést. Nem akarom feleslegesen megnyugtatni barátnőmet, hogy ezt Shifu túléli, mert én nem látok rá sok esélyt... :(


[link]

[link]



2022. jún. 27. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hogy nem vették észre, és meddig nem volt otthon a barátnőd, hogy volt ideje ekkorára nőni? :O

Ezzel én nem is sima állatorvoshoz mennék, hanem kapásból kisemlősökre (is) szakosodott állatkórházba.

Egyébként az ilyenek 0-24-ben nyitva vannak, tehát bármikor lehet vinni.

2022. jún. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1 hetet voltunk nálunk, most egy hetet itt.


"Ezt hogy nem vették észre"

Erre nem tudok mit írni.

2022. jún. 27. 20:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel sima állatorvos nem csinál semmit, max altat. Jól felszerelt állatklinikára kell vinni.

És ez nem 2 nap alatt nőtt oda. Nem tudom minek a barátnődnek hörcsög, ha ennyi időre lelép. Eleve hogy nem ismeri annyira a szüleit, hogy tudja, hogy azok magasról lexarják a hörcsögét, hozzá se nyúlnak.

2022. jún. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Több mint 1 m2-es lakhelye van? Már bocsánat de a képen a háttérben egy műanyag tárolódoboz van berendezve neki ami ránézésre kisebb mint 3.000 cm2 (ami a minimum helyigénye egy törpehörcsögnek). Ez az egyik. A másik hogy ez a dudor biztosan nem 2 nap alatt nőtt oda. Lehet tályog ciszta daganat. Egzotikus állatokhoz értő orvoshoz kell mihamarabb vinni. A horcsogmentes.hu oldalon fent van hogy kiket javasolnak a hozzáértők.
2022. jún. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Dobozrendszerből álló otthona van, több műanyag doboz van összekötve merev vagy éppen flexi csővel. Egyikben mókus-kerék, másikban labda, harmadikban bújkálós rész. A fő laktere 40x80-as, itt van az itató, etető, fürdőhomok és a háza. Abban lett lefotózva. Van mászókás része is, szintenként legalább 20négyzetcentivel, az egy régebbi bolti hörcsög ketrecből lett kialakítva. Az egész TV szekrényt megkerüli a bodozbirodalma, van közte csendesebb, sötétebb rész is. A TV talpa előtt is el tud menni egy átlátszó (elszívó) csőben, filmezés közben szokott is szórakoztatni minket.


Egyébként ciszta volt, ma le is engedte az állatorvos. Holnap visszük vissza kontrollra.


Nekem halaim vannak, nem kevés egy nem kicsi akváriumba. Amikor nem vagyok otthon automata haletető eteti őket.

Ennek a törpehörcsögnek naponta érkezik a friss víz és a táp, de nem ágaskodott fel, így nem lehetett látni a hasát.

2022. jún. 28. 21:13
 6/8 anonim ***** válasza:
És mi a helyzet a hátával?
2022. jún. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Arra azt mondta az orvos, hogy nem kell vele foglalkozni. Kikaparta.

Nekem fura volt, de szerinte ez rendben van, hát nem tudom, én nem kezdek ok nélküli önpusztításba.

2022. jún. 28. 21:33
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszket neki, akkor vakarhatja is, valamilyen bőrbetegség, atka, vagy gomba lehet a ludas. Ezt szintén csak orvos tudja megmondani. Ha az eddigi doki szerint ez rendben van, inkább ne oda vigyétek vissza =/ A horcsoginfo.hu oldalon az Egészség, ápolás menüpontban van egy állatorvos lista a magyarországi hörcsögökhöz is értő egzotikus kisállatorvosokról. Közülük érdemes választani egyet, és kérni időpontot.
2022. júl. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!