Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsilla, degu, vagy tengeri...

Csincsilla, degu, vagy tengerimalac? Melyiket nagyobb élmény tartani?

Figyelt kérdés

Na sziasztok, már régóta szeretnék egy kis állatkát tartani, és ezt a hármat találtam a legjobbnak, szerintetek melyiket éri meg jobban tartani? Melyik az amelyik ha kiengedem magától is odajön? Melyik a leg intelligensebb?

Illetve ha valamenyik állatot tartjátok ezek közül, akkor nektek mi a tapasztalatotok velük?

Melyiket lehet egyedül is tartani?

Köszi a válaszokat előre is!



2022. júl. 3. 22:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csincsillát tartanék. Azért, mert az él a leghosszabb ideig. És házi kedvencnél ez fontos, hogy ne kelljen tőle elbúcsúzni 4-5 év múlva.
2022. júl. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tengerimalacokkal van tapasztalatom. Nem túl szociálisak, inkább együtt vannak el jól, társas állatok, egyedül semmiképp se ajánlott tartani. De fontos hogy két nőstény vagy ivartalan hím és ivaros nőstény páros legyen, ez utóbbi a legjobb kapcsolat. Az egyik malacom szépen el volt az ölemben a másik mindig visszahuzodo maradt.

Ha szeretnél releváns, naprakész információkat akkor az alábbi oldalt javaslom :

[link]

Ha pedig csincsilla, degu érdekelne, akkor fbon az Együtt a kisállatokért alapítvány oldalát böngészd át.

Kérlek vedd figyelembe az állatok igényeit, bármelyikre is essen a választás, mert nem csak egy két évre szólnak és csak mert kisállatok, a felelősség ugyanolyan nagy, mint bármi más esetében.

Semmiképp se vegyél kereskedésben vagy szaporitotol kétes fb csoportokbol, mert meg fog gyűlni a bajod a beteg állattal.

❗️Ami a legfontosabb❗️

Vedd figyelembe az állatorvosi költségeket. Ezekhez az állatokhoz csakis kizárólag egzotikus végzettséggel rendelkező orvos ért, nem fogja a helyi kutyamacskás szakszerűen ellátni baj esetén. Ezek a dokik nagyon költségesek, javarészt a fővárosban rendelnek. Csak hogy lásd : az én malacom fog kezelése első alkalommal 50.000 Ft volt, de volt tályogja is 70.000-ért. Szóval mindenek előtt gondold végig hogy ekkora összegeket ki tudsz e fizetni.

Komoly szándék esetén mindenképp az örökbe fogadást, ajánlanám a fent említett oldalakon tudsz is érdeklődni.

Szóval kérlek mindennek alaposan olvass utána és csak a megbízható oldalakról tájékozodj. Malacos infókat találsz még a Tengerimalacok értük és velük fb csoportban is. Itt nyugodtan kérdezhetsz is, szuper malacos közösség, mindenki nagyon segítőkész.

2022. júl. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem lehet egyedül tartani. Mind társas faj. Facebookon keresd fel az Együtt a Kisállatokért Alapítvány oldalát. Van egy olyan albumuk hogy a kisállatok boldogságának titka. Ott össze van szedve az összes fajról sok hasznos infó. Emellett érdemes belépned olyan facebook csoportba amik az adott fajra vonatkoznak. Ott is sok hasznos információt fogsz találni.
2022. júl. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Na sziasztok, köszönöm a válaszokat! Mint most megtudtam, mindegyik társas állat, és nem lehet egyedül tartani, ezért lemondok róluk, ugyanis olyan kisállatot keresek aminek akkor is boldog élete lehet, ha egyedül van :) nagyon köszönöm a válaszokat!
2022. júl. 4. 05:53
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A hörcsög csak és kizárólag egyedül tartható. A hörcsögmentés.hu oldalon minden hasznos információt megtalálsz róluk.


Tartási elvek törpehörcsög esetében:

- minimum 3.000 cm2 (pl. 100*30, 75*40, 60*50 cm) alapterületű hely (az emelet nem számít), mely lehet terrárium, ketrec, műanyag doboz vagy fából készült lakhely is

- minimum 20 cm átmérőjű futókerék, mely nem rácsos, vagy minimum 17 cm átmérőjű futókorong

- legalább 1-2 faház, de javasolt több búvóhely

- csincsilláknak való fürdőhomok

- vastag rétegben alom: kender-, len- vagy papíralom, esetleg faforgács

- itató: mely lehet tál, golyós vagy szelepes itató is


Tartási elvek aranyhörcsög esetében:

- minimum 4.000 cm2 (pl. 100*40, 90*45, 80*50 cm) alapterületű hely (az emelet nem számít), mely lehet terrárium, ketrec vagy fából készült lakhely is

- minimum 28 cm átmérőjű futókerék, mely nem rácsos, vagy minimum 30 cm átmérőjű futókorong

- legalább 1-2 faház, de javasolt több búvóhely

- csincsilláknak való fürdőhomok

- vastag rétegben alom: kender-, len- vagy papíralom, esetleg faforgács

- itató: mely lehet tál, golyós vagy szelepes itató is


Hörcsögöt erről a 3 helyről érdemes beszerezni:

🐹 Pezsi - Budapest - szíriai aranyhörcsög

🐹 Smallsteps - Tatabánya - dzsungáriai törpehörcsög

🐹 Hörcsögmentés - országos - dzsungáriai törpehörcsög (hibrid), szíriai aranyhörcsög, roborovszki törpehörcsög


Az itt leírtak alapján nem ajánlom a kereskedésben történő állat vásárlást:

[link]

2022. júl. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szó sem volt hörcsögről, de azért köszi utolsó

A többieknek köszi a választ! :))

2022. júl. 4. 13:33
 7/12 anonim ***** válasza:
Bár nem ez a kérdés, de azért megírnám a véleményem. Én a leírtak alapján törpe nyuszit ajánlanék. Őket lehet egyedül is tartani és intelligens, értelmes kis állatok, maguktól is odamennek az emberhez.
2022. júl. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Utolsónak írom, hogy a törpenyúl társas állat, a vadonban is nagy csoportokban él, egyedül nem érzi jól magát, más országokban még a törvény is tiltja hogy egyedül tartsd a nyuszidat

Sok ember azt mondja hogy neki van nyula, és látja hogy boldog, a különbség csak akkor látszik majd ha lesz egy társa, és meglátod sokkal boldogabb lesz :))

Ezt nem kötekedésből írtam le.

2022. júl. 5. 08:51
 9/12 anonim ***** válasza:
Köszi, ezt nem tudtam. Nekem tengerimalacaim vannak, de benne vagyok nyuszis csoportban is és ezért gondoltam, hogy őket lehet egyedül is tartani mert az egyik legnagyobb nyuszis csoportban is a legtöbben csak egy nyuszit tartanak.
2022. júl. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sajnos igen, ez a gond, hogy a legtöbben egy nyuszit tartanak :(
2022. júl. 5. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!