Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degu, csincsilla vagy tengerim...

Degu, csincsilla vagy tengerimalac? Melyikkel könnyebb bánni?

Figyelt kérdés
Mindenképp szeretnék egyet a fenti 3 közül viszont jó gazdi akarok lenni és játszani,foglalkozni velük de nem tudom,hogy panelban melyik érezné magát a legjobban.
2020. márc. 19. 03:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Panelba inkább tengeri malac, de kettő kell belőle mert társas lények.

Azért a tengeri malacot ajánlom mert kisebb a helyigénye. Bár nem biztos.


Na a degunt nem ajánlom mert imádnam rágni és mindent is szét rágnak. Szintén két állat kell belőle.


A csincsillának a minimum helyigénye a 2 kétajtós akasztós szekrény.és ebbe 2 csini kényelmesen elfér mert ők is társas lények.


A malacoknak meg egy 120as alapteruletu ketrec a megfelelo.


Ezeken felul meg napi tobb orat ki kell oket engedni.


Lépj be faceboook csopikba mert ott sok tájekoztatást fogsz kapni hogy mit honnan érdemes beszerezni. Segítenek mindenbe. Az online weblapok sokszor a 60as évekbeli infokkal szolgalnak amik ugye mar nem megfelelolek.

2020. márc. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
6%

Nekem malacom volt meg degum. A degut jobban szerettem. Nekem nem rágott semmit és egyedül tartottam,igaz nekem többet volt kint velem,mint a ketrecben. A nyakamban ült kb.egész nap. :D a malac hangosabb,koszosabb volt nekem. De az is jó,mert nem harap és ragaszkodik. Ha még egyszer lenne rágcsálóm,degum lenne.

Volt amúgy egerem is meg hörcsögöm,de azok haraptak,bármennyit foglalkotam velük.

2020. márc. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik társas állat így 2 a minimum bár degunál néha azt hallom egyből 3-al érdemes kezdeni.

A malacnak kell a legkisebb ketrec (100x60 minimum, túl nagy nem létezik), a degunak kb ugyanakkora kell alapterületre de ők szeretnek mászni, kell nekik a magasság, a csincsillának pedig tényleg szekrény méretben kell gondolkozni. Szerintem mind3 jó választás, a degu talán szociálisabb, jobban ragaszkodik (természetesen mindegyik állatfaj tagjai más személységek így vannak kivételek), a tengerimalac nagyon aranyos de tudnak hangosak lenni és... hmmm... na... nem az eszéért szereti őket az ember, ők ilyen kis buta übercuki hangos krumplik. Csincsillával személyes tapasztalatom sajnos még nem volt de érdemes beszélni az Együtt a Kisállatokért Alapítvánnyal, mindhárom fajjal dolgoznak, ha megvan melyiket szeretnéd az adott mentés pedig tud segíteni a tartási kérdésekben és mindig vannak örökbefogadható állataik.

2020. márc. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 a 24 kisfarkas válasza:

Nekem csincsilláim vannak!

Nagy magas 4 emeletes ketrec kell nekik. Én hetente 2x takarítok, Forgács alom van nekik. Kettőt tarts ha ilyet szeretnél, mert társas lények. Nekem kB 4 hónapja vannak, megtanultam velük élni, éjjel rágnak kicsit zörögtek eleinte de már nyugodtan alszom tőlük, nálunk 23ora és 02.00 között aktívak. Nappal alszanak pihennek de nem ilyen álomkórosak, ki jönnek hozzám ha oda megyek.

Én szoktam velük játszani, van egy golyó azt gurigatják. Naponta 20p kiengedés este felé kell nekik ilyenkor elválasztok egy részt a szobában nekik. Száraz széna és réti gyógynövény van nekik, emellett Táp és nasi alma chips. Imádom őket. Ha kell infó esetleg tartassal kapcsolatban , írj privátban! Most született kicsi is.

2020. ápr. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A csincsilla bonyolult állat. Én a degut ajánlom.
2020. júl. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Két tengerimalacom van.

Az előző hozzászólókhoz annyit fűznék hozzá, hogy a malac is rág mindent.

Valóban elég nekik a 100-as ketrec, DE mindennap ki kell őket engedni a szobába egy nagyobb elkerített részre futkározni, mert hatalmas a mozgásigényük.

Viccesek, picit buták tudnak lenni, de meglepően okosak is. Játszani nem fogsz tudni velük, mert préda állat, így a játék nekik egyenlő a támadással.

2020. júl. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!