Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsillát lehet sétáltatni...

Csincsillát lehet sétáltatni hámmal?

Figyelt kérdés
láttam neten már van hörcsögöknek, tengerimalacoknak, csak ellenne vele egy csincsilla is. nem? :D
2010. szept. 20. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért ne!? Ha van papagáj hám speciális röptető pórázzal... (Istenem, mi jöhet még? D)
2010. szept. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Nem túl szerencsés ötlet szerintem. Nagyon érzékeny a bundájuk, ha nem is dobná el ijedtségében, amikor megpróbálod rárakni, tuti kikopna, ahol hozzáér a hám. Inkább tedd csincsillabiztossá a szobát, ha el akarod engedni egy kicsit. Kábeleket, lukakat elbarikádozni, növényeket, egyéb dolgokat, amiket nem kéne megrágnia, nem hozzáférhető helyre tenni, amíg kint vannak.
2010. szept. 21. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
62%

Én úgy tudod nem szabad! Mivel gondolom a te csincsillád tapasztaltad, hogy nagyon is vedlik, ugyanakkor, ha nem is nagyon szereti a csinid, hogy megfogod, mikor ketrecen kívül van, ki fog hullani a szőre, rángatózni fog, míg ki nem tud bújni,nem is alkalmas a testalkata a hámhoz, baja is lehet, én utánaolvastam ennek, azt írták hogy semmi esetre sem szabad!!

Nekem 2 csincsillám van, még akkor is egy csomó szőr marad a kezemben, mikor a fürdőszobai séta után elkapom és vissza rakom a ketrecbe őket..

Ha jót akarsz a csinidnek engedd ki a fürdőszobába szaladgálni, hogy aztán haggyák a családot pihenni, pont elég, és megfelelő neki! :)

Hány csinid van s mekkora a ketrec? :)

2010. szept. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát most tervezem, hogy veszek :) még nincs, ketrece se lesz túl nagy mivel nincs sok szabad hely a szobámba. A barátomnak van már, és sose hagyja aludni, állandóan zörög és "üvöltözik" este, az ellen mit lehet tenni ? vagy mi baja van olyankor ?
2010. szept. 22. 19:14
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Az mit takar, hogy nem lesz túl nagy a ketrece? A csincsilla elég helyigényes jószág, min. 50x70x80-as ketrec akkor is kell nekik, ha kiengeded. (És gondolom nem lesznek szabadon egész éjszaka, amikor elemében van).

A barátod csincsillájának meg az a baja, hogy magányos. A csincsilla társas lény, egyedül depressziós lesz, akár el is pusztulhat. Erre még rátehet egy lapáttal, ha kicsi, sivár ketrecben van, amiben nem tudja magát elfoglalni semmivel, ezért pl. rázza a rácsot.

2010. szept. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Wiwush (előző előtti):

Pusztán az a baja, hogy éjszakai állat, és ki akar jönni a ketrecből! :D

Enyémek is ilyenek., de jól le kell fárasztani őket! Jól fontold meg a csincsillát, 15-20 évis is elélhetnek, és rengeteg törődésre van szükségük, ha bajuk lesz sokba kerül az orvosi ellátás, kevés orvos ért hozzájuk!

Tényleg jól gondold át, mert többemeletes ketrec kell neki, nappal hagynod kell aludni, este ki kell engedned, feltakarítani a sok kakit, majd éjszaka zörögnek!

Nem eltántorítani akarlak, csak tudd, hogy sok isős, energiád és pénzed elveszik majd, ha úgy döntesz, hogy mégis veszel.. És mindjárt kettőt kell venned, mert depressziós lesz, társas lények, szenvednek egyedül!!

Ha úgy döntesz magadhoz veszel, akkor sok sikert, és nézz utánuk az interneten, menj fel a csincsilla.hu-ra én is onnan tudtam meg sok mindent! :)

2010. szept. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!