Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan adjak vizet a hörcsögöm...

Hogyan adjak vizet a hörcsögömnek?

Figyelt kérdés
Az önitatótól retteg, hangokat ad ki, ha azt lógatok be neki. Ha meg tálba rakok neki vizet, akkor többnyire belepisil 2 órán belül, vagy belekakil. Oké hogy cserélgetem a vizet napi többször, de napközben nem vagyok otthon munka miatt, este meg csak ne keljek már fel ezért kétóránként. Csak reggel tudok vizet cserélni, meg miután hazaértem onnantól alvásidőig.
2022. júl. 22. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4%
Ha kap elég gyümölcsöt és zöldséget, akkor nem kell neki víz.
2022. júl. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A hörcsöginfon azt írják, hogy kell víz, de csak keveset isznak, szóval mindenképp adnék neki vizet, attól, hogy sok zöldséget eszik... Egyébként inni szokott a vizéből, amikor berakom neki, csak utána csinál bele.
2022. júl. 22. 13:42
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem kell neki vizet adni. Ez egy elterjedt tévhit, mert anélkül is túléli, de egyáltalán nem tesz jót neki. Az hogy túléli nem azt jelenti, hogy jóérzés is.

A kérdésre válaszolva az önitatóknak is több fajtája van, érdemes másfajtát is kipróbálni a golyóson kívül. A tálat nem ajánlják, mert nem csak belepisil, hanem képes megfürdeni is benne, az meg ilyen pici állatnak egyértelműen nem tesz jót, ha a hideg ivóvízben pancsikál.

2022. júl. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csapos önitatót is próbáltam, de attól is fél. Meg a golyóstól is. Ezeken kívül milyen létezik még?
2022. júl. 22. 13:58
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Csaposon és golyóson kívül szerintem nem létezik más fajta önitató. De esetleg ha egy kicsit be kened azt a részét az itatónak ahonnan a víz jön valamilyen zöldséggel (amit szeret) pl paradicsom akkor lehet oda megy lenyalogatja és rájön hogy nem kell félni tőle és tud belőle inni.Hogy mutatja ki hogy fél tőle? Nem megy a közelébe? Vagy esetleg valami olyan tálkába adni vizet amibe nem tud bele pisilni ha van olyan? Úgy pisil bele hogy bele mászik a tálba?
2022. júl. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Próbáltam kajával csalogatni az itatóra, de nem. Lefagyva figyeli, néha közel megy, de elugrik tőle, amint hozzáér, behúzza a füleit, kerüli azt a sarkot.

A táljába nem tud belemenni, annyira nem nagy. Ilyen mécsestartó van bent, a peremére áll rá, és úgy csinál bele. Próbáltam olyan edényt, ami többnyire fedett, csak inni fér hozzá, de azt sem szereti

2022. júl. 22. 15:08
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Hagyj bent neki golyós önitatót és tálat bis vízzel. Így akkor valamelyik módon biztosan fog inni.
2022. júl. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A tálból iszik, nem az a baj, hogy nem iszik. Hanem az, hogy ivás után rövid időn belül belepiszkít.
2022. júl. 23. 10:25
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor cseréld gyakrabban friss vízre. Ennyit tudsz tenni.
2022. júl. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tehát jó, ha azt csinálom mint eddig?
2022. júl. 23. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!