Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért eszik meg a rágcsálók a...

Miért eszik meg a rágcsálók a kakijukat?

Figyelt kérdés
2010. szept. 22. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A kutyám is megeszi! Nemcsak a rágcsálók. Ez elég gyakran előfordul az állatvilágban! Én nem hiszek benne, hogy vitaminhiányuk van! Mégis milyen vitamin, vagy táplálékkiegészítő lehet az ürülékben?
2010. szept. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha nem is vitamin hiány, de mindenképpen valamiféle tápanyag hiány. Érdemes odafigyelni rá.

Amúgy szerintem lehet, hogy ez nekik a nasi.

2010. szept. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nasi? :D

Pontosabban 2 csincsillám van, kapják rendesen a tápot, és a szénát, és bőven a nasit, de mértékkel :D kapnak mazsit, meg jánoskenyeret az esti fürdőszobai randalírozás után..

Csak nem nasinak eszik még.. :D én kicsit undorítónak találom, mikor maga alá fordul néha és megeszi..:$

2010. szept. 22. 13:34
 4/11 anonim ***** válasza:
A rágcsálókról nem tudok nyilatkozni de nekem nyulam van (és az ugye nem rágcsáló) és ott tök normális anatómiai jelenség hogy megeszik a kakijukat. Két féle kakijuk van, a kemény bogyó amit mindenki ismer és egy lágyabb verzió amivel jó esetben nem találkozunk mert a nyúl rögtön feleszi. Ez olyan vitaminokat, fehérjéket tartalmaz amire a nyúlnak szüksége van. Hogy a rágcsálóknál van-e ilyen azt nem tudom...
2010. szept. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Teljesen természetes, hogy megeszi.. ne nézz oda amikor csinálja ha ennyire zavar :)
2010. szept. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fúj,pont ebéd idöben jutott az eszedbe...
2010. szept. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

nem zavar olyan nagyon, de elég furán hat, hogy megeszik :D

köszi a válaszokat! :)

2010. szept. 22. 13:58
 8/11 anonim ***** válasza:

a nyulaknál ez természetes élettani folyamat.koprofágia a neve.

üdv.

2010. szept. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Rágcsálóknál is teljesen normális jelenség. Adnak még egy esélyt maguknak, hogy a maradék, már kiürült tápanyagokat is újra megemészthessék, felhasználhassák. A patkány gyomrának egy része direkt ilyen bélsártartalék tató... A normál táplálékkal együtt újraemészti.
2010. szept. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Érdekes, jó tudni! Köszönöm a választ! :)
2010. szept. 24. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!