Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Akinek rágcsálója van, mennyi...

Akinek rágcsálója van, mennyi volt a legnagyobb összeg amit eddig állatorvosra költöttél, amikor látszólag beteg lett?

Figyelt kérdés
2022. aug. 3. 21:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Mi az hogy látszólag?
2022. aug. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
20 ezer körül volt heredaganat eltávolítás, gyógyszerekkel. Höri.
2022. aug. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A szíriai aranyhörcsögöm altatása Szegeden hétvégén a Vezérben tavasszal 19.300 Ft volt. Azt hittem összeesek mikor meghallottam. Ráadásul az orvos borzasztó lekezelően viselkedett. Szegény hörcsögnek méhgyulladása volt, és olyannyira rosszul lett a gyógyszerek ellenére, hogy nem szerettem volna tovább húzni a szenvedését. Egy másik hörcsögöm esetében a daganat műtét 10.000 Ft körül volt bár ennek már jó néhány éve. Azt javaslom hogy egy 50.000 Ft körüli összeg legyen félrerakva állatorvosra.
2022. aug. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Hörcsög, daganat lemutese, 15000, de ennek már min. 3 éve.
2022. aug. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
En eddig 50 ezret koltottem a tengerimalacomra, es meg mindig nem derult ki hogy mi a baja. Jol erzem hogy lehuz az allatorvos? Masikhoz mar nem tervezem, es mar tobbet nem szeretnek kolteni ra.
2022. aug. 5. 08:00
 6/18 A kérdező kommentje:
Mert nem latom hol a vege es nincs ra garancia hogy megmarad a malacka.
2022. aug. 5. 08:00
 7/18 anonim ***** válasza:
38%
Ez a hozzáállás elég gusztustalan részedről... Egzotikus állatokhoz értő orvoshoz kell fordulni ha baj van. Sima kutyás macskás doki max tippelni tud.
2022. aug. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a "látszólag beteg" utalhat arra is, hogy prédaállatként sokszor titkolják a bajt, ameddig lehet.

Az 50 ezer szerintem sajnos manapság nem inkorrektül sok így látatlanban, persze az a kérdés, mit tartalmaz. Ma már sokkal több diagnosztikai és terápiás lehetőség, mint régen. Pl. egy röntgen, egy labor, egy fogreszelés, kisebb-nagyobb műtét stb. jókora összeget felemészthetnek.

2022. aug. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%
50e körül volt, meghalt. Ha van diagnózis, gyógyítható betegség, az ember akár kiszorít többet is, de amikor láthatóan súlyos a helyzet, a doki a te zsebedre "kísérletezik" rajta, meg pár vizsgálatot el sem lehet végezni, hogy kiderüljön mi baja, mert altatni kellene, de a legyengült szervezete nem biztos, hogy kibírná, akkor lehet, hogy humánusabb kérni az altatását, mint újabb és újabb injekciókat próba szerencse alapon. Kegyetlenül hangzik, de van egy anyagi határ mindenki életében, amit már nem lép túl legalábbis ennyire bizonytalan helyzetben. Amikor pl az egyik malacnak megsérült a szeme, nem sajnáltam huszon x ezer forintot diagnózisa, szemcseppre, kontrollra, stb. Viszont a másik esetben a malac állapotából lehetett sejteni egy idő után, hogy már nem vezet sehová, és diagnózisra sem lehet számítani a fent említett nem el végezhető vizsgálatok miatt. És igen, lehet érezni, amikor az orvos csak lehúz, hogy vigyed az állatot egy ideig heti 2-3x újabb injekciókra, amik mellett tovább romlott az állapota. És igen, mérges voltam a dokira, mert odáig fajult az egész, hogy már láthatóan szenvedett, mire elaltatták. És bele lehet fáradni abba munka mellett, hogy hetekig két-három óránként fecskendővel táplálod, vitaminozod, szóval megértem a kérdezőt, hogy anyagilag, lelkileg, fizikailag is van egy határ, amit az ember már nem lép túl, ha nem akarja magát is megbetegíteni, és a kisállatnak is jobb, ha nem húzódik el a szenvedés.
2022. aug. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ketszer voltunk vele orvosnal, egzotikus orvosnal. 1. alkalommal 20 ezer es semmit nem csinaltak vele, mert nem volt bent az altato orvos. Igy csak kapott gyogytapot, injekciot. Masodik alkalommal altatas + fogait neztek rendben volt, ekkor jott a rontgen + hugykoeltavolitas, 35 ezer. igy jott ki az 50 ezer. De a malacka nincs jobban azota, fogyik tovabbra is. Megis mit csinalna vele az orvos ha elviszem?
2022. aug. 6. 19:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!