Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért kezdenek rögtön az...

Miért kezdenek rögtön az állataim örökbeadásáról győzködni, ha említem hogy sok hörcsögöt tartok?

Figyelt kérdés

Bármi olyan közegben, ahol a felelős állattartás a norma, én megemlítem, hogy 10 hörcsögöm van megjelenik a feltételezés, hogy biztos rosszul tartom őket, inkább más gazdi kéne nekik, kérjem a Hörcsögmentés segítségét, stb. Meg egy valag útmutató. Ráadásul cseppet sem segítőkész hangsúlyban, kioktatóan.

Mindezt anélkül, hogy raktam volna képet a helyeikről. Holott a legkisebb terráriumom is 90x60-as, a legkisebb mókuskerekeim 33 cm átmérőjűek és egyik sem rácsos, az egyik oldaluk zárt, teljesen biztonságos, van fürdőhomok, csutkaalom egy üvegben, 15-20 cm vastagon az alom (vagy len, vagy forgács, vagy papír), van mindnek búvóhelye minimum 3, itató, etető, ráadásul nem is tartom együtt őket. Normális magkeveréket adok nekik, amiben rovar is van(nem tudom reklám-e megnevezni), az orvosi ellátásuk is rendben van. Nem szaporítok.

Komolyan, miért van az, hogy ha valakinek említem, hogy sokan vannak, akkor rögtön az az asszociáció, hogy biztosan nem jól gondoskodom róluk?


2022. aug. 4. 13:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Mert az emberek buták és rosszindulatúak.
2022. aug. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Felsejlik az emberek fejében egy kép egy nagy(?) hugyszagú terráriumról, amiben egymás hegyén hátán a hörcsögök, félig megevett kicsik maradványával.


Az esetek többségében ezzel lehet számolni ha valakinél gyűjtögető mennyiségű állat van.

2022. aug. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod nem láttam még, arra számítottam, hogy mininum 50 hörcsögöd van :D


10 az nem is olyan sok, vagy hát úgy értem, hogy az még csak nem is olyan szám, hogy egyből arra kéne gondolni nincs elég helyed hozzá stb.

2022. aug. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#2 Nyilván, csak az ilyen embereken úgysem változtat pár agresszív hangvételű komment. online maximum elhagyja a beszélgetést és csinálja, amit eddig. Ezért nem értem, hogy miért nem lehet kulturáltan megközelíteni a témát, hogy először mérjük fel a helyzetet.
2022. aug. 4. 13:58
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Az emberek korlátoltak. Egyszerűbb ha kerülöd a témát. Főleg hogy idegesít a reakciójuk. Megértem. Csak azt nem, hogy akkor minek szaladsz bele a pofonba? Megkérdezik van-e állatod. Van, hörcsög. Pont. Felesleges részletek, felesleges emberekkel, felesleges bonyodalmakhoz vezetnek.
2022. aug. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%
Pont ezért nem vagyok benne hörcsögös csoportokban. Tele van nyomorékokkal
2022. aug. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Nekem csak négy állatom van, de itt is mindenki fújtat rám, hogy biztos el vannak hanyagolva, nem tudok rendesen foglalkozni velük. Pedig még gyakorizni is van időm :D
2022. aug. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

,,Pedig még gyakorizni is van időm :D"


Persze, hogy van időd , hiszen elhanyagolod őket és a velük való foglalkozás helyett internetezel. :D (vicc)

2022. aug. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Akinek ilyen nagy számú hörcsöge van, az az esetek túlnyomó részében sajnos borzasztó körülmények között tartja őket. Így amikor ezt írod, valószínűleg sokakban ez a kép jelenik meg a korábbi rossz tapasztalatok alapján. Szomorú, hogy sokan rögtön a rosszra gondolnak. Én a Hörcsögmentést szoktam rendezvényeken képviselni. Nem csak állatosokon, hanem bármilyen más jellegűeken is, ahova nagyon sokféle ember látogat el. 1-1 ilyen jellegű kijelentés után sajnos gyakran az én gyomrom is összeszorul, mert borzasztó helyekről mentettünk állatokat az évek során, és mi is azt tapasztaltuk, hogy akinek sok állata van, az általában szörnyen tartja és eteti őket. Persze van sok ellenpélda is a környezetemben, aminek meg tökre örülök. Szóval a rendezvényeken is elfog egy kellemetlen érzés, amikor egy idegen ember arról beszél, hogy hány tengerimalac, hörcsög, csincsilla, stb van nála. Általában próbálok jobban beszédbe elegyedni az illetővel, hátha kiderülnek részletek, illetve mindig adni szoktam szórólapot. Így már rajta áll, hogy rossz tartás esetén hajlik-e a későbbiekben a helyes felé.
2022. aug. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
19%
Én azt hiszem hogy az előző kommentekhez csak annyit tudok hozzáfűzni hogy sztem féltékenyek. Lehet hogy baromságot írok nem tudom de szerintem lehetséges. Az elozokkel egyetértek amúgy
2022. aug. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!