Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az oroszlánfejű törpenyuszimat...

Az oroszlánfejű törpenyuszimat ha kiveszem és beleteszem az ölembe, rögtön azt keresi hogyan tudna megszökni. Ha elzárom az útját képes megharapni. Mit csináljak hogy az ölemben maradjon miközben simogatom stb?

Figyelt kérdés
2013. jún. 4. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez a nyúlnak teljesen természetellenes helyzet. Önző vagy.
2013. jún. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem szabad felvenni és ölbevenni, mert ezzel azt az érzést kelted benne, mintha egy ragadozómadár elragadta volna, és természetes ösztöne, hogy menekülni akar. A helyes megoldás, hogy jutalomfalattal odaédesgeted, és akkor megsimogatod, ha menni akar, hagyod. Viszonylag hosszabb folyamat lesz így, mert rossz emlékei vannak, de egy idő után lenyugszik, és minden nélkül ellesz az öledben, simizheted.

Azt tudni kell, hogy a legtöbb nyúl tériszonyos, ezért ha felkapod és sétálsz vele, azt viszont nem igen fogja megszeretni.

2013. jún. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2013. jún. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az én nyuszikám néha szereti ha felkapom és simizem de ha ülve venném fel akkor egyből kiugrik pedig ugyan úgy tartom a fenekét, ölebembe 1 év alatt kétszer ha volt de akkor is mert a tálkáját odaraktam és így feljött de akkor is a földön ültem, a lényeg hogy semmit ne erőltess rá mert akkor csak harcolni fog veled a végtelenségig úgy hogy már a közelébe sem tudsz nyúlni, türelem kell hozzá :)
2013. jún. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én pont fordítva csinálom. Elkapom a nyuszit, és csak akkor engedem el, amikor már remekül érzi magát az ölemben is.

Így az marad meg a nyusziban, hogy az ölemben biztonság van, ott lehet megnyugodni. Ha túl sok a vendég a lakásban, nyuszi felkéretszkedik hozzám. :)

Ha nyugtalan egy nyuszi ölben, engedd hogy amennyire befér, bebújjon a pulcsid alá, vagy takard le a buksiját. És legyél nagyon nyugodt, kedves, mert az ilyesmi ragályos. :)

Amúgy mennyi idős a nyuszid? Ivaros?

2013. jún. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy a nyuszik szívesen pihiznek összebújva, és nyalogatják is egymást, így ha jól csinálod az ölben simit is élvezni fogja, tévézik veled, és nyalogat majd, ha simogatásra vágyik.
2013. jún. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
a nyuszikám 1 éves és ivarérett. :)
2013. aug. 26. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!