Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem eszi meg a tengerima...

Miért nem eszi meg a tengerimalacom a széna végét? Ha már kevés van, azt lepisili vagy kihúzkodja a tartóból és szétjátssza, aztán újat kér, miért?

Figyelt kérdés
3 kupaccal adok neki mindig, egyet egy sima fa szénatartóba, egyet egy farönk szerű szénatartóba és egyet simán szabadon az alagút mellé, a fűggőágy alá. Mindegyik helyre másik fajta kerül. Mindegyiket szépen eszi, de ha már kevés van, akkor csak játszik benne, kihuzigálja, turkálja, aztán lepisili és visít, hogy friss kell neki. Miért nem eszi meg teljesen?

2022. aug. 5. 07:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Annak idején az én malackáim is ezt csinálták. Nem tudom az okát, de szerintem mindegyik ezt csinálja
2022. aug. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Azért mert a finom szálakat kiválogatja, ami rossz izű azt meg nem eszi meg.

Mindig fog pazarolni. Örülj neki, hogy csak keveset hagy meg.

De soha nem lesz olyan hogy mindet megeszi.

2022. aug. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
azért, mert neki ez a természetes, a természetben is a fűben fekszenek. szóval érdemes csak a földre tenni neki és sűrűn cserélni. még akkor is ha pazarlásnak tűnik, de úgymond kell neki ez az érzés, hogy érintkezhet a szénával, ezért is fekszik bele pl. egyébként remélem tudod, hogy egyy malac nem malac, társas lény, mindenképp igényli a fajtársai jelenlétét, szóval ha hosszú, egészséges életet szeretnél neki, szerezz be egy azonos nemű társat mellé.. :)
2022. aug. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

A miénk már egyáltalán nem eszik szénát. 7 éves.

A fogai miatt többször jártunk állatorvosnal. A zöldségeket is apró pici darabokra vágva adjuk neki, úgy meg tudja enni.


Fiatalabb korában maga alá gyűrte a széna nagy részét még rá a forgacsra pluszban. Sose ette meg teljesen, sőt, csak kb a tizedét.

2022. aug. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Kiválogatja a frissebb , hosszabb, finomabb szálakat, és ami rosszízű, nagyon rövid azt nem eszi meg. Amúgy nem a végét hagyja meg hanem csak azok maradnak ott amiket nem kér. Remélem tudtam segíteni😊
2022. aug. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De akkor minek vegyek én 2000ft/kg-os menő bio szénát?

Arra, hogy elpazarolja, jó a panzi vagy a vitaherbal is.

2022. aug. 5. 21:44
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
Ha azt nem eszi meg akkor nem jó és inkább vegyél 2000 ft-ért szénát, mint aztán 20 rugót ott hagyni a dokinál mert túlnőttek a fogai (:
2022. aug. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hjaj, kis maszatom, milyen bajos 😆❤️
2022. aug. 6. 08:14
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Bajos és az se segít rajta, hogy egyedül van.. olvass kicsit utána :)

[link]

2022. aug. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
A miénk is 7 éves múlt, egyedül van. 6 éves korában kaptuk, előtte is egyedül volt. Próbáltuk összebaratkoztatni egy másik nőstény malackaval, de örök verekedés után feladatuk. Ő egyedül maradt.
2022. aug. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!