Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hasmenéses törpenyúl sos?

Hasmenéses törpenyúl sos?

Figyelt kérdés

Legelső információ:A nyúl NEM az enyém,édesanyámé. Én nem lakok velük,csak közvetetten tudok neki segíteni.


Szóval a nyuszi egy 2 éves,ivaros,bak. Egyedül van,szabadon a lakásban. Szénát,V-L Cuni Adult tápot eszik,erre szokott kapni cebion cseppet. Nasinak néha kap borsószirmot és szárított almát,szárított gyógynövényeket. A kötelező oltásai pedig megvannak.


Ma kb 19 óra fele anyám felhívott(ekkor értek haza),hogy a nyuszi fekszik és nagyon csúnya sötétbarna,nyákos/nyúlós hasmenése volt. Próbálta még elérni a helyi egzós orvost,de pont 19kor zárnak és nem nyitottak neki ajtót:(

Mondtam neki,hogy a fressnafpba vegyen bio-lapis-t,de csak Fibreplexet kapott,elvileg ez is a bélflóra egyensúlyának visszaállítására van. Viszont se vizet,sem szénát nem vesz magához,eddig 2szer ment a hasa.

Anyám azt mondta,hogy talált egy félig megevett krumplit,az esetleg okozhatott ilyen mértékű rosszullétet? (Tavaly is volt ilyen eset,hogy nem figyelt rá és a nyúl bezabált belőle)

Mit tehetünk még érte? Holnap délután 3kor nyit az orvos:(



2022. aug. 10. 22:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A fibreplex jobb, mint a bio lapis. Fecskendővel itassák. Esetleg ha megírod a környéket, tudnak ajánlani elérhető dokit a közelben.
2022. aug. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szolnokon lakunk. Nem tudom van-e otthon fecskendője,20 perce írtam neki,hogy próbálja azzal itatni de választ nem kaptam:/
2022. aug. 10. 22:59
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Nekem ugyan nincs nyuszim, de nagyon sok helyrol hallottam, hogy a k-betus zoldsegek nagyon nem tesznek jot a nyuszik gyomranak, ugyhogy ebben az esetben valoszinuleg ez lesz a gond. Kivanom, hogy minden rendben legyen!🥰
2022. aug. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
A miénknek ment és meg is halt.Pedig rögtön dokihoz vittük.
2022. aug. 11. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Nekem sincs nyuszim, de ismerősök körében van, nagyon érzékenyek... Nem számítok jó fejleményre, ugyanazon ok miatt amit a 4es is írt. 🙄
2022. aug. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tudom sajnos milyen érzékenyek a kisemlősök,volt törpehörim,barátnőmnek pedig tengerimalacai vannak,de anyámnak hiába beszéltem 2 évig,eddig leszarta mit eszik meg a nyula.


A reggelt megélte,inni egy kicsit ivott,enni minimálisat evegg,este még ment a hasa,plusz fel van puffadva és kemény a hasa. Anyám kapott 11re időpontot az orvostól,hát reméljük még nem túl késő.

2022. aug. 11. 09:56
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Szorítok.
2022. aug. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Hogy van a nyuszi?
2022. aug. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Anyám délután elvitte orvoshoz. Nem mondott semmi újat,ő is bio-lapis-t adott,meg kapott 3 injekciót. Én olyan 6 fele átmentem hozzá. Akkor megevett egy szem tápot,illetve egy kis szénát. Anyum azt mondta azóta nem volt hasmenése. Szóval úgy néz ki csak a krumpli volt az szerencsére.

Köszi,hogy szorítottatok. Ez a szegény jószág legalább mindent megúszik.

2022. aug. 11. 20:46
 10/10 anonim ***** válasza:
24%
Szegény, biztos ő is megijedt, hogy mi történik vele. Remélem bevésődik neki, és többet nem eszik krumplit.
2022. aug. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!