Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Akinek törpesünije van,...

Akinek törpesünije van, hogyan oldja meg az állandó 23-25 fok hőmérséklet ?

Figyelt kérdés

Terrariumot vagy ketrecet hasznaltok? Lampaztok vagy “csak” takarokkal, pledekkel, szalmával belelitek a lakhelyét?


Aki lámpát hasznal, milyet és kb mennyit fogyaszt?


2022. aug. 15. 08:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Vannak most már infra fűtőfóliák is, Ha jól emlékszem 25cm-enként ollóval vágható. Különböző teljesítményűek. Tudom is én 250Watt / négyzetméter...stb. Hó szempontjából olyan érzetet kelt, mint a napsütés, csak nem világít. Át kell gondolni, hogy ne a teljes lakhelyét fűtse, akármivel is csinálod, legyen hely, hogy elvonulhasson hűvösebb helyre, ha valamiért nem tetszik neki a fűtött hőmérséklet, bár nem értek a sünökhöz.
2022. aug. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem sün volt hanem óriáscsiga, én egy 60cm x 40cm x 40cm-es műanyag dobozban egy 8 wattos fűrőpárnával is csodát tudtam tenni. 20 fokos szobahőn kb 25 fokig felfűtötte a dobozt. Egy ketrec esetében ami nem tartja a hőt valszeg nagyobb teljesítmény kell, zártabb térben kevesebb watt is elég. Ahogy fentebb írták, legyenek az élőhelyén belül különböző hőfokok.
2022. aug. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ketrecben tartom, időzítős kapcsolóra kötött kerámiaizzós lámpával fűtöm a helyét (nem világít, csak hőt ad, ez fontos, mert éjszakai állat). Alapból a lakás legmelegebb szobájában lakik, a ketrec alatt vékony hungarocell lap van, hogy alulról szigeteljen. A ketrecben van bújócső és bújózsák, télire utóbbiból egy többrétegű polár belsejűt tettem be neki. Panelben lakunk, sajnos pocsék a távhőszolgáltatás, sokszor magunk miatt is rá kell segíteni a klímával. Amikor nem vagyunk otthon, a ketrec egyik felébe fél óránként hőt sugároz a lámpa (nem közvetlen alatta fekszik, hanem a másik oldalon) a másik oldalát pedig polárpléddel takarom le, hogy benn tartsa a hőt. Így mindenféle hibernálási kísérlet nélkül jól érezte magát a télen, 24-26 fok volt nála.

Sünbútorban, terrában egyszerűbb megoldani, mert kevésbé szökik el a meleg. Ott a szellőzésre érdemes figyelni. Sokan használnak fűtőszálat, melegítőpárnákat is. Arra érdemes vigyázni, hogy ne közvetlen a sünit vagy az alvóhelyét érje a hő, mert nem biztos, hogy arrébb megy, hiába melegít nagyon. Melegítőpárnát sem érdemes úgy tenni, hogy hozzáérhessen a süni, nehogy megégesse.

2022. aug. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, facebookon ajánlom a Törpesün gazdik csoportot, sok éve süniző, tapasztalt gazdik is szép számmal vannak. :)
2022. aug. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Persze , mint sok állattartónak, neked is utána kell olvasnod, mivel a lelki világával is foglalkoznod kell. Gondolok itt főleg arra, hogy társas, vagy magányosan él e az adott faj. Borzalmas tud lenni egy állatnak is, ha társra vágyik, az meg nincs. Már az is elég stressz, hogy egy kis térben kell élnie az állatnak. Én éppen ezért nem is tartok állatot ketrecben. Igaz csak egyetlen kutyám van és szerencsére tudok neki biztosítani egy elég nagy területet, mindenféle korlátozás nélkül, de ettől függetlenül, sétálni is viszem, hogy találkozhasson a fajtársaival, friss ingerek érjék. Teljesen kicserélik a kutyát, mikor látja, hogy most elmegyünk sétálni. Szoktam is mondani, hogy az "állat is csak ember". :)
2022. aug. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Utána olvastam, mindent tudok az életmódjáról, nem kérek kioktatast.
2022. aug. 15. 16:30
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Van ám pökhendiség rendesen. Nyilván akkor a fűtésével kapcsolatosan sem kértél kioktatást. Annak is utána olvastál. Vagy talán az nem tetszett, hogy bezsúfolod egy kis térbe az állatot és valaki ezt kifogásolja ? Igen, ennek az a neve, hogy állatkínzás, akárhogy is ragozzuk. Az ember a saját kedvtelése okán rabságban tart egy állatot és nagyon sokan a minimum mozgástérnél is kevesebbet biztosít neki. És a lepontozás ezen nem változtat.
2022. aug. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem lenne bezárva oda, az egész lakásban járkálhat. Gondoltam, a fűtés miatt annyira nem jarkalna, ha csak egy helyen megy. Nem, mem állatkínzás, emberek százai és ezrest tartanak torpesunit.

Szabadban nem el ez az állat, nem is bírna a kinti létet. Na remelem, kutyát sem tartasz, mert az is állatkínzás, hogy haziasitva lett akarata ellenére :D

2022. aug. 15. 18:15
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

3 és 4 vagyok, kérdező, en törődj vele, te a fűtésről kérdezel ő meg azt se tudja mi fán terem a süni!

Nálunk ahol a süni van, ott a szoba hőmérséklete is kb 23-24 fok, csak ebben a szobában van feltekerve a fűtés teljesen és persze a lámpa is melegíti a környezetet is valamennyire. Este becsukjuk az ajtót, ebben a szobában szabadon randalírozhat, reggel a bújóban vagy alatta szokott lenni.

2022. aug. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Hogyne tudnám mi a süni, minden évben nálam lakik egy egész család, egy anyuka és a kölykök. Itt neveli őket az egyik melléképületben. Este kijönnek mindig sétára, napról napra figyelem, ahogy nőnek. Persze ketrecben is lehet nézni.
2022. aug. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!