Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Altatás vagy nem? Tengerimalac.

Altatás vagy nem? Tengerimalac.

Figyelt kérdés

Kb kettő hete észrevettük, hogy húzza a hátsó lábait.


7 és fél éves.


Elvittuk állatorvoshoz, azt mondta hogy ez végleges állapot, nagyon idős. Altassuk el.


De a gyerekek nem akarták. Eltelt két hét, és most teljesen az oldalán fekszik, de néha kijon enni, inni. Felmaszni már nem tud a helyére, ezért lent kap enni.


Nincsenek fájdalmai, nem sír, engedi magát kivenni és simogatni, szeretgetni is.


Teljesen tanácstalan vagyok, mit csináljunk. Ha visszaviszem, altatás. Így meg csak azt látom, hogy a hátsó fele teljesen béna. 😓


Már ilyen pici legyek is repkednek körülötte... Két naponta teljes almot cserélünk.


Ti mit tennétek?


(orvos azt mondta hogy sírna, ha fájdalma lenne, de ő csendben van.)


Kerlek, rosszindulatú, bántó hozzászolasokat ne írjatok, elég bánatosak vagyunk így is, és mindent megtettunk eddig, amit csak tudtunk.


2022. szept. 12. 17:37
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Egzotikus orvosnál voltatok? Mit mondott, mi a baja a malackának? Időskora miatt ez egy visszafordíthatatlan állapot?


Ha tényleg menthetetlen akkor én a helyzetekben elaltatnám, így idővel megfog magától is halni (a tengerimalac zsákmányállat, jól titkolja a fájdalmat is, csak ha nagyon fáj akkor jelez) mivel írod, hogy két hét alatt rosszabb lett az állapota. Lehet a gyerekeidet méginkább megviselné ha egyik reggel a halott kisállatukra ébrednének.

2022. szept. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Igen, egzotikus kisállat doki.

Időskori végtag bénulás, kapott egy vitamin koktélt, plusz c vitamint megduplaztuk, de azt mondta hogy ez nem gyógyítható sajnos. 😰


A gyerekek azt mondják hogy tudjak hogy egyik reggel úgy fogjuk találni, de attól teljesen elzarkoznak, hogy elvigyuk "meghalni". Mondván hogy a doki is azt mondta, hogy látszólag nem fáj neki, mert érintésre, ölbe vevesre sem nyüszít.


Én szívem szerint elaltatnam, de egy szemét disznónak érezném magam utána azt hiszem...


És most el is döntöttem hogy többé nem lesz állatkánk, mert ezt még egyszer képtelen lennék végigcsinalni, annyira a szívünkhoz nőtt a sok év alatt.

2022. szept. 12. 17:50
 3/32 anonim ***** válasza:
92%
A legfontosabb kérdés, hogy milyen állatorvosnál voltatok. A legtöbb állatorvos kutyára és macskára van szakosodva, tengerimalachoz vajmi keveset értenek, így ha bármi gonddal hozzájuk fordulsz a vitamin injekciót vagy elaltatást javasol.
2022. szept. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
82%
A gyász az ára a szeretetnek. Ne foszd meg magatokat a szeretettől. Anyukám is ezt csinálja mindig, idővel ezért nem lett többé macskánk, most pedig ezért nem akar kiskutyát sem a házhoz. Szerintem ez nagyon nagy gáz.
2022. szept. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
19%
Vegyetek teknőst azok 80 évig élnek
2022. szept. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Őt se vettük, hanem kaptuk.

De nem lesz másik állat, az biztos. Teknős meg biztos hogy nem.

2022. szept. 12. 18:08
 7/32 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem szenved, akkor nem kell könyörületből megkönnyíteni a hátralévő életét. Úgyis meghal rövidesen, de a gyerekek szempontjából én is durvának tartom elvinni megölni őket. Én nem vittem el a saját malacaimat, hagytam, hogy a természet tegye a dolgát. Ha fel vannak készülve a gyerekek, hogy hamarosan meg fog halni, nagyobb sokk nekik ezt szánt szándékkal előidézni, mint egy reggel holtan találni őket. Otthon bensőségesebben el is lehet búcsúzni a holttestüktől.
2022. szept. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat... Igen arra jutottunk, hogy egyelőre nem visszük sehova, legyen itthon velünk, aztán lesz valahogy... Persze mondtam a gyerekeknek, hogy ha látjuk rajta a szenvedést, akkor muszáj lesz visszavinni a dokihoz. Azt mondtak hogy így rendben van.


Csak azt nem értem, hogy a legyek honnan jönnek?

2022. szept. 12. 18:32
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem sebes, nem gennyes, nem büdös?
2022. szept. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Nem. Egyáltalán nem. Gondozott, 2 naponta alomcsere. És a lakás is tiszta, ezért nem értjük. De köszönöm a válaszokat.
2022. szept. 12. 18:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!