Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Altatás vagy nem? Tengerimalac.

Altatás vagy nem? Tengerimalac.

Figyelt kérdés

Kb kettő hete észrevettük, hogy húzza a hátsó lábait.


7 és fél éves.


Elvittuk állatorvoshoz, azt mondta hogy ez végleges állapot, nagyon idős. Altassuk el.


De a gyerekek nem akarták. Eltelt két hét, és most teljesen az oldalán fekszik, de néha kijon enni, inni. Felmaszni már nem tud a helyére, ezért lent kap enni.


Nincsenek fájdalmai, nem sír, engedi magát kivenni és simogatni, szeretgetni is.


Teljesen tanácstalan vagyok, mit csináljunk. Ha visszaviszem, altatás. Így meg csak azt látom, hogy a hátsó fele teljesen béna. 😓


Már ilyen pici legyek is repkednek körülötte... Két naponta teljes almot cserélünk.


Ti mit tennétek?


(orvos azt mondta hogy sírna, ha fájdalma lenne, de ő csendben van.)


Kerlek, rosszindulatú, bántó hozzászolasokat ne írjatok, elég bánatosak vagyunk így is, és mindent megtettunk eddig, amit csak tudtunk.


2022. szept. 12. 17:37
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Akkor jó. Eszik, iszik, elvan békében. Köszi a választ. 🙂
2022. szept. 12. 21:51
 22/32 anonim ***** válasza:
85%
Szivike. Békében legyél el te is.
2022. szept. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
80%
Kérj neki fájdalomcsillapítót, enyhébb vagy tompa fájdalma lehet. A hirtelen éles fájdalomtól csippannak fel vagy visítanak. Folyamatos, de rendkívül kellemetlen, enyhébb fájdalomtól nem. Sajnos az egyik daganatos malacunkkal ez volt, nem mutatta jelét a fájdalomnak, még akkor sem, amikor vért köhögött, akkor sem csipogott, pedig senki ne mondja, hogy az nem fájhatott. El kellett altatni. De gondolj bele te sem visítasz, ha érzed a derekad, de kellemetlen, rossz, az egész napod elrontja, viszont ha rávágsz az ujjadra a kalapáccsal, vagy beléd szúrnak egy tűt, felordítasz. A malacokkal is így van. Szerintem vagy altassátok el, mert elég rosszul hangzik amit írtál, vagy kérj neki fájdalomcsillapítót, hogy tényleg fájdalom nélkül élhessen még egy kicsit.
2022. szept. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
68%
Hiába írod neki. Megmondta a doki hogy nincs fájdalma ha nem csipog, ehhez ragaszkodik foggal-körömmel. Doki meg már csak tudja és tévedhetetlen. Főleg állatnál, aki nem tud beszélni hogy megossza a közönséggel, fáj-e neki vagy sem...
2022. szept. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
37%
Ide vezet az önzés. Pedig a szeretet önzetlen.
2022. szept. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
A malacka élni fog velünk altatás nélkül. Köszönjük a segítséget a döntés meghozasaban.
2022. szept. 12. 22:42
 27/32 anonim ***** válasza:
39%
Senki se segített benne 🤣
2022. szept. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
43%
Már kész válasszal jöttél ide, önigazolásért. Nem kellett segítség.
2022. szept. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
32%
Ezért nem szabad érzelmileg ennyire kotodni egy allathoz foleg hogy csak par evig elnek
2022. szept. 13. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló: Aki szereti az állatát az bizony kötődik hozzá, ezt szerintem nem lehet megszabni, hogy na én akkor most nem fogok kötődni az állatomhoz, mert akkor minek van? Aki nem kötődik az állatához az kb. olyan gazda, akit tegnap láttam, hogy elajándékozza a tengerimalacát (mint egy tárgyat), mert jön helyette egy nyuszi. Gusztustalan szerintem az ilyen viselkedés, mivel ők is érző lények, mi vettük őket magunkhoz és a cél az lenne, hogy boldogan éljen velünk életük végéig. Amúgy a tengerimalac nem él rövid ideig, a kérdező malaca is nagyon szép kort megélt. Sajnos ilyen az élet, ha kisállatot tartunk fel kell készülni, hogy egyszer el kell engedni, de addig is rengeteg örömöt okoz.
2022. szept. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!