Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek az akváriumba egy...

Mit tegyek az akváriumba egy hörcsögnek? (törpehörcsög)

Figyelt kérdés

Forgácsot milyen vastagságba tegyek nekik?


2 Db veszek hogy ne legyenek magányosak egyedül:)


2010. szept. 26. 12:06
 1/7 anonim válasza:
Szerintem 2-3 centi vastagságban elég a forgács, úgyis átalakítják maguknak, ahogy nekik kényelmes. :) Össze-visszatúrják a forgácsot. Egyébként nyilván etetőtálka, itató, ezek mindenképpen kellenek. Emellett még ajánlatos egy kisebb mókuskerék.
2010. szept. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A hörcsögök szeretnek egyedül lenni. Egy idő után majd elkezdik kicsinálni egymást. Igaz a törpehörcsögök még jobban is tűrik a társat az arany hörik már kevésbé.


Forgácsot 4-5 centi vastagságba kell tenni. A törpe hörik kifejezetten szeretnek búvárkodni benne (enyémek is mindig szerették). Tegyél bele forgót azt nagyon imádják és az a fő játékuk szóval elengedhetetlen ha nem akarod hogy halálra unja magát. De evvel vigyázz mert kimászhatnak róla én tenni szoktam egy kis könyvet a forgó felé ami pont eltakarja így ha netán sikerül feljutnia rá akkor se tud kijönni :)

Tegyél bele házikót, mert bizony időnként ők is szeretnek elbújni és oda mennek vissza aludni is ha van bent nekik. Nekem volt bent tányér az arany hörimnél de az totál felesleges mert úgyis elraktározza a sarokba az élelmet.

Viszont itató az nagyon fontos. Szoktasd rá mihamarabb mert folyadék nekik is kell.

Szoktak még betenni kis alagutat is mondjuk egy wc papír gurigát. Avval eljátszanak rágják is bújkálnak benne.

Meg én szoktam még fogkoptatót venni nekik.

2010. szept. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
szia! forgácsot 1-2 centi vastagon, úgyis átrendezik, ahogy nekik jó. hörcsögkereket, de vigyázz, mert ha kitámasztják forgáccsal és nem feded le a terráriumot, akkor ki is másznak. vmit ahova el tudnak bújni. nem muszáj venni az állatkeresdedésben, én anno a metróban vettem egy kisebb kókuszdiót (kb 100-200 Ft) a párom valahogy kikotorta a tartalmát egy vályaton keresztül (na de ezt aztán nem tudom hogyan, de biztos meg van a módja) és azt tettük be. telehordták forgáccsal és abban aludtak, imádták. arra számíts, hogyha azonos neműeket veszel, akkor összevesznek. ha hímet meg nőstényt, akkor havonta jön a szaporulat (minimum 6-10 höri). etetőtál fölösleges, úgyis kiöntik. vizet sem nagyon adtam, inkább minden nap a mag mellé, gyümölcsöt (ne citrus félét). nem árt, ha kölyköt veszel, azt jobban kézhez lehet szoktatni és tovább él (2-3év). remélem segítettem. üdv.
2010. szept. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
fa alvóházat, üres wc papír gurigát, futókereket, etetőt, itatót, forgácsot 5 cm vastagon
2010. szept. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És a terráriumot lefedem teljesen nem fulladnak meg?
2010. szept. 26. 12:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Etetés: kerámiába rakd, nehogy feldöntse. Répatartó kell, ha nemakarod hogy az egész forgácsban répadarabkák heverjenek, és nagyon is szeretnek a hörik "megküzdeni" a kajáért. Fogkoptató is kell nekik.

Itatás: 150 ml-s önitató elég nekik

Alom: 3-5 cm-s legyen, mert nagyon szeretnek bujkálni, és elég 1 hetente cserélni. De ha nagyon büdi akkor gyakrabban, amúgy lehet kapni "parfümöt" kifejezetten hörcsögökben azt hiszem 1 200 ft körül kapható, és Héry termék.

Kiegészítés: fakuckók, futógömb, alagutak.

2010. szept. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Enting ***** válasza:
Wc- papír guriga, háznak kisebb dobozok (pl teás), én is a több forgácsra szavazok, 4-5 cm, hogy lehessen búvárkodni. Mókuskerék biztosan kell, de vigyázz, mert tényleg kitámasztják és kimásznak róla, a legegyszerűbb ez ellen, ha középre teszed. Ha befér még, kis faág, bármilyen búvóhely jó. Én üveg hamutartóból etettem őket, azt biztos nem tudják feldönteni, inkább beleülnek. Ugye tudod, hogy ők nem vegetáriánusok!? Sokan nem tudják, csak azért... Lisztkukac, csonti, kefir, sajt menjen neki! (külön élvezet nézni, ahogy lefetyeli a kaukázusi kefirt)
2010. okt. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!