Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért ilyen büdös (ek) a...

Miért ilyen büdös (ek) a Dzsungáriai törpehörcsög (ök)?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Van 2 Dzsungáriai törpehörcsögöm,egy nőstény és egy hím,külön vannak más-más ketrecben!!!A hím 9 hónapos múlt, a nőstény 1 hónapos múlt(nem tudom számít e a neme és a kora,de leírtam),minden nap kiszedem a pisis/kakis részt+a romlandó ételeket,ezt eljátszom naponta 3 szór(Reggel,délben és este),friss minden neki(zöldség-gyümölcs,víz és az alom is)de mégis belepik a legyek,muslincák az egész ketrecet/terráriumot :S mit tegyek?Ja és a hímnek igen erős,büdös szaga van,lehet arra jönnek a legyek és a muslincák?Ez kb.most egy pár hónapja van(az se lehet h a nőstény miatt árassza a hím,ezt a jellegzetes szagot mert a nőstény még 1 hete sincs nálam,de ez már hónapok óta így van a hímmel kapcsolatban!Mit tegyek hogy ne legyen(ek) büdösek és ne lepje el őket is a muslica/légy?Doki is látta mind 2-t és egészségesek,de akkor miért ilyen elviselhetetlenül büdösek(pár hónapa kezdődött)?A normális válaszokat köszönöm!!!:D
2011. okt. 5. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
ha megoldható cseréld ki az egész almot, és hipós vízzel alaposan mosd át a ketrecet/terráriumot.
2011. okt. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy csak te vagy rá ennyire érzékeny? Ha valóban naponta háromszor is takarítod, akkor nem lehetne olyan büdös. Talán valami másról járnak oda a legyek és muslincák, mert ilyen sűrű takarítás mellett azok sem teremnek maguktól
2011. okt. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ó,Bocsánat,el is felejtettem hogy hetente cserélem a teljes almot,ilyenkor jól kifertőtlenítem hipóval és domestossal is,de semmi,most már ott tartok h naponta az egész almot cserélem és fertőtlenítem a lakosztályt,de így is jönnek azok a legyek,muslincák :( ezért kérdem h mit lehet még tenni ez ellen,milyen szerrel?Nekem azt mondták a dzsungáriai nem büdös,stb...de akkor miért van ilyen iszonyú szaguk :( :S ?Ráadásul idáig nem volt ilyen gond,pedig a hímem már lassan velem van 10 hónapja is ha nem több és csak most jönnek a muslicák,legyek 2 hónapja,de mind kettőjükre!!!Ja és Köszönöm a választ!:)
2011. okt. 5. 16:06
 4/6 A kérdező kommentje:
Szia!Másról biztos h nem jöhetnek,mert finoman szólva rend és tisztaság mániás vagyok,így a ház mindig ragyog!!!Naponta 2 szer viszem le a kukát,4 szer mosok fel öblítős,domestosos vízzel,3-4 szer seprek,hetente porszívózok,minden leporolok stb....így nem hiszem h ez lenne a baj :/ Lehet h tényleg ennyire irritálna ez?Nem hiszem h érzékeny lennék erre,bár kitudja:S de igazából a szagukat nem érzem a hörcsögeimnek annyira(persze minden állatnak van valamilyen szaga)de ilyen erős,azért nem hiszem! Egyébként van egy kutyám is(de ő sem büdös,a kutya szagán kívül-de ez nem zavar,mert ez minden állatnak van),csak azért gondoltam h a hörcsögök lehetnek büdösek,mert mire jöhetek másra ha nincs semmi más a terráriumba,ketrecbe ami olyan?!?!A höriknek jót tenne ha samponnal fürdetném?(idáig csak sima vízzel fürdettem őket).
2011. okt. 5. 16:18
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

Beírtam a google-ba a büdös hörcsög szavakat, és többek között ezt hozta ki. Nézz körül itt Te is, hátha többet is megtudsz erről.

2011. okt. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Meg fogom nézni!!!
2011. okt. 5. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!