Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszitartással kapcsolat...

Törpenyuszitartással kapcsolatban ?

Figyelt kérdés

Milyen oltások, tápok, ketrec, mennyi törődés kell neki? Kell veszettség elleni oltás? Tenyésztőtől vagy kisállat kereskedésből vegyem? stb..

Előre is köszi a válaszokat. :)



2022. szept. 23. 23:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A nyúl nagyon érzékeny állat és sok törődést igényel. Én is szerettem volna, de aztán lemondtam róla mert nekem macerás lett volna. Oltani azthiszem 2 oltast kell nekik adni, egyik a szúnyogcsípés ellen véd, ami a nyuszikra nézve halálos. Úgy tudom nem elég egyszer beoltani bitonyos időközönként ismételni kell az oltást. Tápból csakis pelletált min. 20% nyersrost tartlamú tápra van szükségük, kicsi nyusziknak külön junior tápot kell venni kezdetben. Ketrecnek minimum 120 cm-esnek kell lennie, de napi több órát ki kell engedni a lakásba mert nagy a mozgásigényük. Veszettség elleni oltás nem kell nekik. Mindeképp tenyésztőtől vedd, mint mondtam a nyuszi érzékeny állat és különösen fontos nála a genetika is, hogy egészséges legyen, ezzel esetleges későbbi betegségek előzhetők meg. Sokszor a kereskedésben fiatal nyuszikat adnak el, akiknek még a mamájuk mellett lenne a helyük, és ezek a nyuszik aztán a gazdinál nagyszámban meghalnak. A kereskedésben nem is megfelelő információkkal látják el a vásárlót, ott csak a profit a lényeg, hogy megvedd a nyulat meg minél több felesleges dolgot eladjanak mellé. A nyuszikra jellemző a bélleállás, ezt ha nem kezelik rögtön belehal a nyuszik, ezért fontos, hogy legyen a közeledben jó egzotikus orvos. Ajánlom lépj be a Facebookon a Törpenyuszisok csoportba, ott hozzáértőktől kérdezhetsz.

[link]

2022. szept. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Emellett olvasd el az Első Nyúlmentő Alapítvány weboldalát.

2022. szept. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Milyen korú törpenyuszit érdemes venni? köszönöm a válaszokat!
2022. szept. 24. 10:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen írd be a google-ba, hogy "Ezért szívás a nyúltartás...", vagy "Benti tartás, minden amit a nyuszikról tudni kell", stb. Sok hasznos és nagyon át-, és meggondolandó dolgot megtudsz a nyúltartásról.
2022. szept. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
És csak akkor tarts nyuszit ha tudod fizetni az állatorvost is hozzá . Én kiadtam 150 ezret a nyuszira , csak , hogy megtudjam mi baja van .
2022. szept. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek
2022. szept. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönök mindent. Tenyésztőtől megvettem a nyuszkót 76.000 Ft ért és most megyek vele állatorvoshoz, hogy beoltassa. nagyon aranyos
2022. szept. 27. 16:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!