Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van-e szaga a fehér egérnek,...

Trendkivuli kérdése:

Van-e szaga a fehér egérnek, ha igen melyiknek nincs?

Figyelt kérdés
Szeretnénk tartani fehér egeret csak nem tudom hogy vajon büdösek-e!
2010. szept. 26. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor büdös, ha nem takarítod rendszeresen. Egyébként az ürülékének igen, van szaga.
2010. szept. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem büdös. Persze ha tisztán tartod, sűrűn cseréled alatta az almot, mert az egérpisit bizony érezni. Ha illatosított forgácsot teszel alá sokat segít.
2010. szept. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egérszaga van az állat szőrének magának, mindegyik fajtának, nincs szagtalan egér.
2010. szept. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lányt vegyél, az kevéssé területjelölő. Mindenképpen több egeret vegyél, mert önmagában magányos. Ha csak 2re van kapacitásod, akkor két lányt vegyél (mert két fiú bunyózik, még ha az eladó mást is állít, akkor is így van), de ha nem baj, hogy lesz szaporulat, akkor vehetsz egy párt is. Ekkor figyelj oda, hogy ne egy alomból legyenek! Mondjuk vedd a két egered két külön állatkereskedésben, vagy vedd tenyésztőtől (ha érdekel egy megbízható tenyésztő, írj privit, és ajánlok), ő nem ad tesókat.

Az egér szökős, ezért fél cm, vagy annál kisebb rácsközű ketrec kell neki, a nagyobb lyukakon ugyanis átfér. Vagy ha terráriumban tartod, akkor is kell rá egy rágásálló tető. Tedd minél izgalmasabbá a terepet nekik! Mondjuk régi farmer száráből levágsz 10 cm-t és felkötöd függőágynak, mókuskerék, stb...

Túl gyakran takarítani nem jó az egeret, mert akkor hamarabb termeli újra a szagot. Én 1-2 hetente szoktam pucolni őket, nem mondom, hogy szagtalanok, de 1-2 hétig nálam nem erős az egérszag.

2010. szept. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

van szaga:)

de megmondani már nem tudom, hogy melyiknek nincs :D

2010. szept. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én macskaalmot raktam az egérszaporulatom alá, meg egy kis szénát (kapsz állatkereskedésben)


Na szóval úgy nem büdös, de forgáccsal igen :)

2010. szept. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, én meg csutkaalmot szoktam alájuk tenni, szag és nedvességfogó, és nem porzik annyira, mint a macskaalom. :)
2010. szept. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!