Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért változtatja meg egy...

Miért változtatja meg egy törpehörcsög a színét?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos hörcsögöm és mellé kaptam egy picit, ami akkor 4 hetes volt, most 3 hónapos. Első éjszakától kezdve együtt alszanak, szeretik egymást nagyon! Mindkettő vadas színű volt. Azonban kb 3 hete a kicsi fokozatosan halvány ezüst színű lett. Először az orra fehér, majd ezüst a háta, és most már a válla is. Csak a gerincén maradt egy fekete csík. Teljesen egészséges, vidám, puha, fényes a szőre, nem hullik, nem vakarózik. Eszik, játszik, odajön hozzám, meg minden. Látszólag semmi baja. De ilyen színváltozásról még sosem hallottam. Ha valaki igen, kérem, szóljon!
2008. jan. 3. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hú, erre én is nagyon kíváncsi lennék, mert én a tengerimalacommal jártam így... Sokat gondolkoztam, hogy mitől lehet. Nem lehet, hogy esetleg nem kap valamelyik vitaminból megfelelő mennyiségben? Habár ha így belegondolok, szerintem nincs baj a táplálásával... De egy állatorvos nyilván meg tudná ezt nekünk mondani. Nem hiszem, hogy szörnyű probléma lenne, mert mint ahogy te is írtad, gyönyörű, egészséges, vidám. Lehet az is, hogy ez egy természetes folyamat? Mi is őszülünk idővel...
2008. jan. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
nekem több mint 1éve van 2 törpehörcsögöm ők is ilyen fehér szürkés szinüek de néha barnás a szőrük hogy mitől azt nem tudom de bajuk nincsen!!!!
2008. márc. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Vissza a természetbe! A világos színnel alkalmazkodik környezetéhez (télen a hó) azóta biztos visszajött a színe. Az én hörim is kivilágosodott, de a tavasz közeledtével ismét a régi lett.
2008. ápr. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

én kb egy 2 hónapos dzsungáriai törpehörit vettem, és mikor hazavittem, szinte teljesen fehér volt, a füle meg a háta közepe barnás, az orra meg szürke... most kb 1 hónap múlva megvan a kis barnaság de, amúgy szürke.....

és egy picit a fulénél elkezdett ritkülni a szőr.... nem tudjátok, hogy miért lehet???

Vera

2010. aug. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!