Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sok helyen azt írják adjak...

Sok helyen azt írják adjak almát a degumnak, máshol viszont tiltják. Merjek neki adni?

Figyelt kérdés
2008. dec. 23. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Én ezeket a hülyeségeket sose értettem...ne adj almát a degunak, ne adj salátát a tengeri malacnak blabla....ezek rágcsálók, magokat zöldségeket, gyümölcsöket esznek....ugyan mi baja lenne az almától???sztem semmi...én csak k betűseket nem szoktam adni, mert az puffaszt és az nem tenne jót nekik:Dsztem ennyi
2008. dec. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Étrend


A deguk vegetáriánusok, tehát fő étrendjük növényekből tevődik össze. A természetben gumókkal, szénával, lucernával, rovarokkal táplálkoznak. Megoszlanak a vélemények, hogy mit is adjunk nekik enni, inni. A deguk etetésénél nagyon oda kell figyelni, hogy ne adjunk magas cukortartalmú, szénhidráttartalmú ételeket! Ketrecükben mindig legyen friss széna, magkeverék.


Amit soha ne adjunk a deguknak:


Cukor, méz, csoki, nyalánkságok, mazsola, bódító, toxikus illóolajokat tartalmazó növények, nyers fű, mert felfúvódhatnak tőle. A friss füvet mindig először szárítsuk meg!


Lehetőleg minden növényt alaposan mossunk le, mielőtt odaadjuk nekik! Állott, avas, penészes magvakat, növényeket mindig szedjük ki a lakóhelyükről. Mindig csak annyi ételt adjunk amennyit megesznek. Etetési idő naponta kétszer, lehetőleg reggel és este. A víz fogyasztásukról is változóak a vélemények, saját tapasztalatom szerint jól megvannak anélkül is, ha elég lédús ételt kapnak.



nemtom hogy segítettem e.... de ezt találtam a neten :S

2008. dec. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Körbe néztem egy pár degu gondozásával foglalkozó oldalon. A következő idézetek hasznosak lehetnek számodra:

"Néhány darabka alma remek csemege lehet számukra."

"...ennek megfelelően gyümölcsöt csak mértékkel adjunk állatainknak."

"Bánjunk óvatosan a gyümölcsökkel is, a nyers táplálék nagy részét inkább zöldségek alkossák. A gyökérzöldségekből kaphatnak szárítva is, imádják ropogtatni. Persze csemegeként néhanapján (mondjuk, hetente egyszer) meglephetjük őket egy-két szem mazsolával, egy kis dióval... A szárított almahéjat egyenesen imádják!"


Alapjába véve az alma nem káros számukra. Adhatsz neki, de hetente egyszer, vagy kéthetente, ugyanígy a többi gyümölccsel is. Inkább zöldségekkel szinesítsd az étlapot.

Kellemes ünnepeket!

2008. dec. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%
Adjál neki almát.az egyik legjobb gyümölcs.minden rágcsálónak...
2008. dec. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én is adtam neki almát mondjuk 1-2 hetente, és majdnem 4 évig élt.semmi baja nem lesz tőle.úgysem eszi ha nem kívánja.víz az alapvető.az enyém nem ette annyira a gyümölcsöt, inkább a vizet itta.úgyis tudja hogy mi kell neki!
2008. dec. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Az enyém sosem ette meg az almát.
2008. dec. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 5 és 2 éves deguim vannak. Még nem hallottam róla, hogy almát nem lehet neki adni. 5 éves az egyik és majdnem minden nap kap almát.
2008. dec. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Adhatsz almát, úgyis csak keveset esznek belőle.
2010. máj. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!