Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Adhatok narancsot vagyis...

Adhatok narancsot vagyis gyümölcsöt patkánynak?

Figyelt kérdés
2008. dec. 23. 15:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
80%

Elvileg a kinti patkány minden szemetet megeszik, de a háziállatként tartottnak nem adnék, inkább csak olyasmit mint a hörcsögöknek, egereknek, pl almát, de acitrusféléket mellőzném, bár lehet meg sem eszi.

Ha mindenképpen adnál neki valami vitaminfélét, akkor inkább kérdezz meg egy állatorvost, de a patkány igénytelen állat és sokmindent túlél, ezért nem hinném, hogy szüksége van külön vitaminokra, mint ami az egyéb kajájájban van.

2008. dec. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
74%

èn azért nem adnék neki citrus félét, max biot mert tele vannak vegyszerrel, hogy szép legyen mire ide érnek. az ö kis testének lehet egy pár miligramm méreg is elég.


Amúgy almát, bármi más amit megeszik adhatsz neki. de azért figyelj ott is hogy ne vegyszeres legyen. ha lehet akkor kerti legyen. pl répát, almát, saatát mindenképpen. De olyat ami puffaszt, pl karalábét, káposztát ne.

2008. dec. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%
jaj hagyjátok már ezt a hülyeséget abba....persze hogy adhatsz, és nehogy már a patkánynak ne legyen jó amit az ember megeszik(mármint vegyszerileg)...nekem van egy pici patim kígyókajának árulták ...de megpróbáltam hátha fel tudom nevelni, és mandarint meg banánt evett...és már kinyílt aszeme vígan futkosik:)nagyaon ari lett, pedig azt mondták nem létezik hogy megmaradjon, mert még szopni a kéne...szóval ennyit a déli gyümölcsökről..ja és azóta már hurkát szalámit is kapott....
2008. dec. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
hát abból kiindulva,hogy a kukából szinte mindent megeszik a patkány,szerintem nem lesz semmi baja a narancstol..ha lenne nem enné meg,szerintem bármiylen gyümölcsöt adhatsz neki..a citromot nemhiszem h dijazná:D
2008. dec. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
82%

na, akkor:

nekem van három fiúpatkányom. a puffadást okozó zöldségféléken (krumpli, káposzta, karalábé) kívül bármilyen zöldséget vagy gyümit adhatsz neki.

viszont tésztaféléket ne. húst, tojást, más fehérjét igen.


sokmindent megesznek, de ez nem azt jelenti, hogy jót is tesz neki.

2008. dec. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Az én pateszkám is szokott kapni narancsot, paradicsomot, mandarint, uborkát, retket, saga selyemsonkát:D, meg még sok-sok mást..és egészséges akisdrága, mso tis itt szaladgál mellettem..eddemmeg:)
2008. dec. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
0%
Jézusom...offolok,de az ilyennek minek állat? Adhatsz neki nagyjából mindent,gyümölcsöt,zöldséget,kekszet.csak túl sós és túl édes ételeket ne.hús sem ajánlott mert attól elvadul,de lisztkukac,tücsök mehet.Banán,narancs,eper...bármit.patkánynak? ne vicceljetek.
2008. dec. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
27%
előző vagyok. a másodiktól kérdezem,hogy a narancsban van vegyszer az almában nincs? érdekes....mindenben van.akkor dögöljünk éhen.hurrá
2008. dec. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
a három patkányos vagyok. ne adj neki tésztafélét, a patkányok élethossza nagyrészt attól függ, hogy mit kapnak enni. ezért egészségesen étkezzenek.
2008. dec. 24. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Ekkora hülyeséget, hogy a hústól elvadul :D

Nyugodtan adhatsz neki.

2008. dec. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!