Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fertőző a tengeri malac?

Fertőző a tengeri malac?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyet de anyukám azt mondja h nem lehet a szobámbsn mert fertőzést kaphatok tőle
2022. nov. 9. 19:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A tények nem személyes vélekedés kérdései.
2022. nov. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem fertőző, hiszen zárt helyen tartod, ahol nem érintkezhet fertőzésekkel. Ahhoz, hogy betegségeket terjesszen, neki is el kellene kapnia valahonnan, de a szobában nem fogja. Ráadásul a növényevő állatok pisije és kakija más, mint a húsevőké. Máshogy bomlik és kevésbé büdös. Egy tengerimalac kakija gyakorlatilag szagtalan, és egy seprűvel könnyen eltávolítható. A pisi büdös lehet, de ennek sem nehezebb a takarítása, mint egy macskaalomé.


Ha nem engedi meg, sajnos nem tudsz mit tenni. Viszont ha mégis megengedné, egyedül ne tarts tengerimalacot. Társas állatok, tehát legalább két azonos neműt tarts.

2022. nov. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
#12 unokatesomnak van (innne jött az ötlet) es neki egyedül van 1, 5 éve
2022. nov. 10. 10:51
 14/15 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Nem, egyáltalán nem! olvass utána, én is utánanéztem ennek, mielőtt tengerimalacokat vettem és nem létezik olyan fertőző betegség, ami a malacról emberre terjedne. Ezenkívül belső élősködő sem létezik , ami tengerimalacban lenne. Ennek tudatában bátran puszilgatom és a legtöbb tengerimalactartó ezt teszi.
2022. nov. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
A tengerimalac társas állat. Egyedül egyáltalán nem szabad tartani. Szüksége van fajtársra lehetőleg ivartalanítva hogy ne legyen szaporulat. A tengerimalacok.hu oldalon minden fontos információt megtalálsz.
2022. nov. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!