Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meghalt 2 tengeri malacom is....

Meghalt 2 tengeri malacom is. Mitöl?

Figyelt kérdés

nem egyszerre haltak meg. a kicsi 3 hónaposan a nagyobb pedig a nagyobbik 1 éves körül lehetett.a kicsi most halt meg a nagyobb pedig kb 2 hete.

semmi életkedvük nem volt.

érzéketlenné váltak, nem zavarta ha simogatom, vagy fésülöm, ezelött pedig mindig ugráltak..

nem "beszélgettek"

tengerimalac kaja mindig elöl volt neki, széna is, és répa, amit megmostam megpucoltam, de már csak szagolgatták, és vizet is elég keveset ittak

ezeknek a lefolyása durván 1 hét, és azalatt ezek a tünetek elég rohamosan jönnek, egyik pillanatrol a másikra

lakásba még nincs bekapcsolva a fűtés.kb 20-22 fok lehet.


2010. szept. 29. 15:54
 1/10 A kérdező kommentje:
és ha valami fertőzése volt, akkor azt honnan kaphatta el? nem szoktam sétáltatni.
2010. szept. 29. 15:55
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ennek nagyon sok oka lehet. ha kaptak füvet is az az utca szélén lett netán szedve kipufogó gázas volt. Lehet hogy a ketrecben telepedett meg valami amikor kimosod szappason vízzel nem öblíted le megfelelően. Am a 20-22 fok nagyon jó neki.


Másban nagyon nem tudok segíteni a legközelebbit inkább vidd állatorvoshoz.


Illetve ajánlatos a tengeri malacnak nyalódót berakni.


Szia!

2010. szept. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nem adtam nekik soha füvet, tehát ez nem lehetett a baj. mire vittem volna öket állatorovoshoz mindketten meghaltak.:(
2010. szept. 29. 16:01
 4/10 anonim ***** válasza:
hét ha nem ettek,nem ittak akkor lehetséges hogy valamilyen bélfertőzés volt...nem volt híg a székletük?
2010. szept. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szerintem valamilyen fertőzés lehetett.

sajnálom azért:S:(

2010. szept. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
az egyiknek elég durva hasmenése volt, a nagyobbnak még csak nem is volt hasmenése.. csak fájdalmasan vette levegöt
2010. szept. 29. 16:04
 7/10 anonim ***** válasza:

nekem a cicám viselkedett így mielőtt meghalt. azt mondta az orvos h leállt a keringése, ha nem mérgezés akkor vmi sokk érte, pl majdnem elütötte egy kocsi.

nem tudom malacoknál is így van-e, de lehet h vmi sokk volt ott is...

2010. szept. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szia nekem is hasonlóképpen halt meg a tengerimalacom és az orvos azt mondta,hogy hajlamosak rá hogy túlnő a foguk nem koptatják eléggé és egy idő után már enni se tudnak tőle!
2010. szept. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha már durva hasmenés alakul ki, ott nagyon nagy gáz van. Azonnal dokihoz kellett volna vinni, ilyenkor bio-lapist, laktifermet, pro-digest nevű recept nélkül kapható készítményeket kell adni mindenképp, a zöldséget lecsökkenteni, max. reszelt répa, széna legyen elérhető a számukra. A másik malit is mindenképp orvoshoz kellett volna vinni, mert a furcsa légzés is komoly betegség tünete. Nem tudom fogsz-e még malit tartani, de érdemes a fentebb felsorolt készítményekből beraktározni, hogyha baj van azonnal elkezdhesd adagolni. És jó, ha Cebion (csepp formájú c vitamin készítmény) is van otthon.
2010. szept. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet csúnyán fog hangzani, de vannak ilyen "tengerimalac-evő" emberek, akiknél valahogy nem bírják sokáig. Talán nyuszira kellene váltanod, ők sokkal strapabíróbb, igénytelenebb állatok. A tengerimalac, bár nem annak tűnik, elég érzékeny állatka, nagyon figyelni kell, mit adhatsz és hogyan neki.
2010. okt. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!