Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengeri malacom forgácsába...

Tengeri malacom forgácsába kukacokat találtam. (? )

Figyelt kérdés

Ma cseréltem forgácsot, és láttam, hogy alján, nagyon sok kis kukac volt. Kis férgek. Szerintem a légy köpte be. Éehet valami baja a cocámnak?:(


Ésmég annyi, hogy nem adok neki soha szénát, nembirok szerezni, nagyon fontos neki? Vize sincs, de sok zöldséget kap! :)


2011. okt. 13. 20:25
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Meg nagyon sokszor, pl. mostis, bennvan a ketrecébe, és hangokat ad ki... Az mire jelent?
2011. okt. 13. 20:28
 2/29 A kérdező kommentje:
Ahol vettem, ottis azt mondták, hogy ha nembirom itatni, adjak neki valamennyivel több lédus gyümölcsöt.. Így tettem.
2011. okt. 13. 20:39
 3/29 anonim ***** válasza:
93%

Minden nap kell neki széna! Menj ki a mezőre szedj füvet, vagy vegyél a Tescoban kb. 200 Ft-ért

víz nem fontos neki, ha kap elég zöldséget. Magokat is kell neki adnod!

2011. okt. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Okésokés. Nyultápot kap. És a férges kérdésre válasz?:( Meg a hangos-rA?:D
2011. okt. 13. 20:47
 5/29 anonim válasza:
molylepkekukac szerintem...és a magkeverékkel került be...
2011. okt. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
De nem mag keveréékem van. Hanem nyultáp, egy fajta valamicsoda.
2011. okt. 13. 21:08
 7/29 anonim ***** válasza:
Létezik olyan, mi is elmentünk egyszer nyaralni, a szomszéd lány meg nem cserélte a forgácsot, és beköpte a légy... Baja nem lesz tőle valószínűleg, ha nem volt teljesen átázva az alom. Máskor cseréld gyakrabban, fűrésztelepen adnak neked ingyen annyi forgácsot, amennyit akarsz, akár egy zsákkal is. Fenyőt válassz, ha lehet, az puhább.
2011. okt. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Ja, belepetézett a légy. A malacodnak nem lesz semmi baja, de azért nem túl jó dolog, cseréld gyakrabban az almot. Szénát mindenképp kell kapnia! Annak kéne lennie a fő táplálékának! És vizet is! Hadd igyon már a szerencsétlen rendes vizet, ha szomjas... a gyümölcs, zöldség nem elég. párszáz forintért lehet kapni golyós itatót akármelyik állatkereskedésben vagy tescoban, egyéb nagyonn hipermarketekben is (ahogy szénát is).
2011. okt. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
83%

hát gratulálok, te is szépen tartod a malacodat.. szegény állat.

a széna a legfontosabb neki! ugyanis azzal koptatja a fogát. nem olvastál semmit erről? és nem igaz hogy nem tudsz venni sehol. ha városban laksz, akkor biztos van valami kisállat kereskedés vagy nagyobb áruház. ha faluban laksz vagy várostól távolabb, biztos jársz a városban. ha akarnál, tudnál venni.. a nyúltáp sem jó neki, mert nincs benne c-vitamin. ezért készítenek külön tengerimalacoknak tápot. és a víz is fontos neki. én is rengeteg gyümölcsöt adok az enyémeknek, de emellett isznak is elég sokat. főleg nyáron ha melegük van.

te is felelősségteljes gazda lehetsz... szép. ne csodálkozz ha hamarosan meghal a malacod mert túlnő a foga és nem bír enni. szerencsétlen állat.

2011. okt. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
75%
Minek is neked malac, ha nem vagy képes normálisan tartani? Nyúltáp? Széna nuku? Férges alom? Az ilyen tartson inkább plüsst, annak nem fáj a hanyag, gondatlan "gazdi".
2011. okt. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!