Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen gyakran érdemes forgács...

Milyen gyakran érdemes forgácsot cserélni hörcsög alatt?

Figyelt kérdés
Július végén került hozzám tehát kb fél éve. Roborovszki törpehörcsög 2-3 deka az egész állat. Nem piszkít számottevően még pisisarka sincs, olyan picike. Szerintem még egy bogyóját se láttam még 😂 100*50cmes helyen van és 20 cm forgácsot raktam alá kb 100 liter forgácsról van szó, amit a megérkezése óta háromszor forgattam át, hogy egyenletesen használódjon. De cserélni nem cseréltem. Nyilván ennyi idő elteltével már nincs olyan friss forgács illata, de egyáltalán nem büdös, nem is van elszíneződve. Érdemes egy alap higiénia miatt cserélni néha még akkor is ha látható hogy nem szükséges? Vagy jól meg lesz ő így és csak akkor kapjon friss almot ha tényleg kell? Azon gondolkozom hogy egyáltalán eljön e ez a pillanat vagy egész életét ugyanabban a forgácsban fogja leélni 😂
2023. jan. 24. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Én anno hetente takarítottam mikor volt hörcsögöm. Bár nem törpe volt hanem arany
2023. jan. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

2 malacom van, hetente takaritom oket. (Vagy van,hogy 2x is egy heten)

A horcsog kisebb. Szerintem hetente egyszer eleg.

2023. jan. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
2023. jan. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Havonta, kéthavonta
2023. jan. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Jézusom hetente nagyon sűrű, olyan sokszor nem szabad! Akik ezt írják nem is értem mit gondolnak.


Kérdező, lassan időszerű lesz cserélni még akkor is ha nem látod koszosnak, nem érzed büdösnek. De 5-6 havonta bőven elég ilyen körülmények közt

2023. jan. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A forgácsot ne forgasd, stresszes neki, mert feltúrod az alagutakat, raktárokat, stb. Teljes csere csak bogarasodás, atkásodás esetén, vagy műtét után. Amúgy szedd a pisisarkot, amikor nagyon pisis, ez kb heti 1-2 alkalom, ennyi elég.

Én még kaki sarkot szoktam takarítani ezen felül, de ez elég speciális, mert a hörcsögök nem tudják visszatartani, csak kiesik belőlük, nekem meg a hörcsögöm néha behordja egy sarokba a kakiját.

2023. jan. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Igen, nem forgasd fel hanem cseréld ki.
2023. jan. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Linkelték feljebb a hörcsög infó oldalt. Azt olvasd el. Tökéletesen le van írva hogy hogyan néz ki a helyes takarítás. Érdemes a Hörcsögmentést instagramon is követni mert rengeteg hasznos tippet osztanak meg hétről hétre.
2023. jan. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nekem volt hörcsögöm én hetente takarítottam,de nekem kisebb ketrecben is volt és jóval kevesebb almot tettem alá.Ne forgasd,mert azzal csak tönkreteszed a kis fészkét, élőhelyét inkább ahol látod,hogy pisis azt a részt szedd ki és kész.Mivel azért kellene higiénia is ezért szerintem elég 2-3 havonta takarítani bőven.
2023. jan. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hörcsöginfón (ahogy a többiek is mondták) minden fennt van. Alaposan olvasd el és tájékozódj.

Én havonta cserélem ki az almot

2023. jan. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!