Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a jele annak, hogy tetszik...

Mi a jele annak, hogy tetszik a simi a nyulamnak?

Figyelt kérdés
Szoktam őt simizni, de jó lenne látni a jeleit annak, hogy jól esik-e neki vagy nem különösebben érdekli. Ha nem tetszik neki, hogy hozzá érek akkor általában a fülét csapkodja. Van valami jelen annak, hogy nagyon tetszik neki valami?

2023. jan. 27. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen , kocogtatja a fogait.

Bár a fogkocogtatás lehet gubbasztással párosulva fájdalomra utaló jel, simi közben is csinálják, vagy ha "vekniben" alszanak magukban is .

Olyan mint amikor a macska sorokból csak náluk kocogtat.

Én vele alszom, mindig simizem a füle közt vagy a nózi felett és csinálja , meg dugja oda a kis fejét.

2023. jan. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Dorombol*
2023. jan. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogkocogtatással jelzi
2023. jan. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mások is írják, a fogát kocogtatja. De ahogy nem minden macska egyformán sűrűn dorombol, úgy a nyulaknál sem mind egyformán fejezi ki. Nekem az egyik nyuszim rögtön kocogtat mindenre, ami tetszik neki, míg a másik a simire általában csak közelebb jön, nyomja a kezem alá a fejét, stb. de nem kocogtat az idő nagy részében. Személyiség kérdése is, ugye.

Annyival kiegészíteném az első válaszoló kommentjét, hogy míg a macskáknál maga a dorombolás lehet sok mindennek a jele (stressz, fájdalom, boldogság, stb), a tényleges fogkocogtatás a nyulaknál csak a jóllété. Ha fájdalmuk van, akkor nem pontosan úgy "kocogtatnak", inkább "morzsolgatják" a fogaikat, vagy csikorgatják őket. Más a hang és az ütem is, aki hallotta már mindkettőt az egyből tudja a különbséget. Persze az a jó, ha valaki még nem hallotta őket fogat csikorgatni, sajnos hasfájásra fogékony nyusziknál előfordul többször.

2023. jan. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ. Nincs még fél éves a nyuszim és ő nekem az első, így még tapasztalom a dolgokat. Most így belegondolva, legtöbbször mikor simizem kocogtatja a fogát. 😊❤️
2023. jan. 27. 22:57
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tetszik neki a simi!
2023. jan. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!