Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Takarmányegér, mint házikedvenc?

Takarmányegér, mint házikedvenc?

Figyelt kérdés

Mikor sétálok a kutyámmal, szoktam látni az állatkereskedés előtt egy dobozt, benne sok kis fehér egérrel.


Mivel őket kígyó kajának veszik, gondoltam majd valamikor ha arra járok, veszek legalább két azonos nemű egeret. Nőstényt akarnék, ők elvileg kevésbé büdösek, mivel nem jelölgetnek. (Ha jól gondolom.)


Két nagyméretű ketrecem van:

[link]


Kicsit feleslegesnek tartom, hogy ekkora legyen, de lehet jobb volna.


[link]


Ez lehet nyerőbb, ennek alapterülete 1 méter.


Ha már szinte ingyen vannak az egerek, lehet egyszerre többet vennék, mondjuk 4-et, vagy 5-öt, ez attól függ, hogy komfortosan tudnának-e együtt élni a ketrecben.


Illetve a tartásukról is érdekelne tapasztalat, hogy a rövidke kis életük jó legyen.


2023. jan. 31. 15:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt még egerem,de hörcsögöm igen és gondolom nem tér el nagyon a tartásuk.A ketrecek tökéletesek mind a kettő csak arra figyelj,hogy a rácsnak a sűrűsége megfelelő legyen,mert képesek kibújni.Fontos,hogy tényleg egynemű legyen az összes hiszen gondolom nem akarsz pici egereket.A házban legyen házikó, etetőtál,itató ami golyós így nem csöpög,forgány,bújkáló,fogkoptató,forgó amiben tudnak futni.Én a házikóba tettem ilyen vatta szerű valamit és azt a höri elrendezte magának ezért lett ilyen kis kuckós a ház.Olvass utána én azt ajánlom!
2023. jan. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
1# Hörcsögöm nekem is volt, jelenleg is van. Sőt, patkányom is volt, de hatalmas a különbség így is e kettő között. Utánaolvastam, viszont egy személyes tapasztalattal többre megyek, úgy gondolom.
2023. febr. 1. 05:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!