Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Normális hogy a hörcsögöm...

Normális hogy a hörcsögöm ennyire zabagép?

Figyelt kérdés

Dzsungária törpéről van szó.

Feltöltöm a tálját kétféle táppal, egy magkaverésessel megy egy almással, kap lisztkukacot, külön tökmagot, jutalomfalatot, esetleg, szokott még kapni sajtot, főtt tojást, vagy nyers húst (imádja). Ez mind amit leírtam 1-1,5 nap múlva eltűnik. Felzabálja. Először gondoltam raktározik, felemeltem a házait és a szalma búvóhelyét, hátha az alatt van a kaja, de nincs. Az egész akváriumban nem találtam dugi kaját, csak tökmag héjjat. És utána úgy várja a kaját, mint aki soha nem evett.



2023. febr. 18. 11:29
 1/10 A kérdező kommentje:
Ami kimaradt: fél éves az állat.
2023. febr. 18. 11:30
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj, de miert csinalsz ekkora hulyeseget? Halalra eteted. Tilos ennyi kajat adni neki egyszerre, mert felzabalja, igen.
2023. febr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Azt nem írtad, hogy milyen a kondija (meg azt sem, hogy milyen ivarú, hogy mekkora a tál, milyen mennyiségeket adsz stb, szóval szinte semmi konkrétumot). Érdemes konyhai mérlegen mérni időnként. Ha tényleg kövér (hímnél 50-60g fölött, nősténynél 45-50g fölött), akkor adj kevesebbet. Meg nem kell minden sz*rt adni neki (nyers húst, minek???, ha úgy gondolod, hogy kövér, akkor plusz tökmag minek???) A magkeverék a fő táplálék, a többit elég nasi szinten adni.

És csontra kivettél mindent a helyéről? Tuti nincs kaja valahol?

Általában energiára esznek, azaz nem hajlamosak az elhízásra, de persze, vannak kivételek.

Ha tényleg nagyon sokat eszik, mégsem kövér, akkor érdemes lehet szakállatorvosnak megmutatni, mert lehet, hogy beteg. Ha nőstény, esetleg vemhes is lehet (ha volt hímmel együtt tartva az utóbbi 2-3 hétben, pl. nemrég került hozzád)

2023. febr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nőstény, egyedül van nem terhes. És ahhoz képest nem egy dagadék. Persze jó súlyban van, de nem folyik szét.
2023. febr. 18. 12:02
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Nyers hús...azt úgy látszik nem igazán tudod, hogy a hörcsög magevő és nem ragadozó.
2023. febr. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindenevő. Amúgy meg imádja a nyers húst. Ezek amúgy is rövid életű állatok, legalább azt a 2 évet éljél le jólétben. Az előző hörcsögöm majdnem 2,5 évet élt, és ugyan ezekkel etettem. Bár az az utolsó 3-4 hónapban már keveset evett.
2023. febr. 18. 12:23
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Egy hibrid dzsungáriai törpehörcsög napi magkeverék adagja egyetlen teáskanálnyi. Ennél többet ne adj mert akkor válogatni fog és nem fog megenni mindent. Így pedig hiánybetegségei lehetnek a későbbiekben. Ez a faj nagyon könnyen cukorbeteg lehet úgyhogy gyümölcsöt csak nagyon ritkán adj neki. Vagyis havonta csak 1-2 alkalommal. De az se baj ha egész életében sose kap. Zöldség mezei növény vagy csíra az ami jó ha napi szinten kerül a táljába a napi magkeverék adag mellett. Nyers húst ne adj neki. Fehérje gyanánt a legjobb megoldás ha néhány naponta szárított rovarokat adsz neki. Tejtermékeket inkább ne kapjon. Azt csak akkor adj ha a szárított rovarokat nem eszi. Olvasd el kérlek alaposan a hörcsög.info oldalt. Ott minden hasznos információt megtalálsz a helyes tartásról és táplálásról. Illetve lépj be Facebookon a 6,5 ezer fős Hörcsög imádók csoportba. Ott is sok segítséget fogsz kapni. 😊
2023. febr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok neki szerintem. Glirexes tápot, vagy ahhoz hasonlót adj neki, 5-10 grammot EGY NAP. Remélem van futókereke. Nasit ritkán, egy kisujjkörömnyi zöldség, sajt.
2023. febr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
A #3 válaszoló eléggé le lett pontozva. Pedig nagyon sok hasznos és jó információt írt. Azokat is érdemes megfogadni.
2023. febr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem se adj neki ennyi kaját kaját,mert ez már sok neki.
2023. febr. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!