Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit jelent az angol "loaf"...

Mit jelent az angol "loaf" kifejezés?

Figyelt kérdés

Interneten sok nyulas rövid videót találok azzal a címmel, hogy 'bunny transforms into a loaf of bread', amikben a nyuszi egy vekni cipó pozícióba transzformálódik. Ilyet pozícióba öcsém nyuszija is mostanában sokszor át szokott transzformálódni.


Akkor ezek szerint a 'loaf' az az egy vekni mértékegység?



2023. márc. 12. 19:38
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
50%

Pont nem a szlengben. Komolyan ide kellett jutnom veled, hát nem hiszem el :')

[link]


"an amount of bread that has been shaped and baked in one piece"


Ez az egyedüli definíció. Az idióma más, mint a szó jelentése magában, mivel az idióma definíciója (a kedvedért!) "összetartozó szavak csoportja, amelyek együttesen mást jelentenek, mint amit az egyes szavak jelentései alapján"

(link a kedvedért, mielőtt ebbe is belekötsz, ha már a google nem megy:

[link]


Tehát levezetem, az egyes szó jelentése más, tehát önmagában a loaf = kenyér.


Nagyon szívesen.

2023. márc. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
88%
Nem hiszem el, hogy Shakespeare-ig visszamenő nyelvi vitát váltott ki egy veknipózban fekvő állat. :D Menjetek, inkább nézzetek ti is ilyen videókat! Van cicás, nyuszis, kutyás, stb.
2023. márc. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
15%

cipó



ez a szó kihalt?


loaf nálunk cipót jelentett :-)

cipó alaku nyuszika

2023. márc. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
63%
#23 Az teljesen más... A cipó az kerek. Az összegömbölyödött nyuszi az lehet kerek, de itt most teljesen másról van szó.
2023. márc. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
91%
#21 Egyrészt #20 nem én voltam, már két ember szólt rád. Másrészt korábban ugye nem a szótári jelentéssel jöttél, hanem azzal, hogy Angliában élsz már mióta, és ezt jelenti. Szerintem ebből logikus volt a következtetés, hogy ezt tapasztalatból mondod, hogy a környezetedben így használják, és arra teljesen valid válasz az, hogy önmagában másra is LEHET használni, akkor is, ha te sok-sok éve nem találkoztál vele. Megkérdeztem a brit, nyelvész végzettségű sógornőmet, ő is ezt mondta: eredetileg vekni kenyér, de önmagában több mindent is jelenthet. Merriam-Webster bőven több jelentést ad, mint az általad linkelt LEARNER'S dictionary. Ezen kár vitatkozni, azért hoztam fel Shakespeare-t, mert akkortájt tényleg egyetlen jelentése volt a szónak, de ez ma már nem így van, és nem is az elmúlt 20-50 évben lett több jelentése, amire még mondhatná a nyelvész lelkületű beállítottságtól függően, hogy szerinte mennyire a nép alakítja a nyelvet. Szerintem onnastól, hogy nyelvészek által szerkesztett szakirodalomba is bekerül több jelentés, azok igenis jelentések.
2023. márc. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
29%
Akkor is vekni. Ennyi.
2023. márc. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
24%
Na, hát mondom, hogy kenyér. Ennyi.
2023. márc. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
74%
#27 Az "ennyi" aztán érv. Gratula. Abba is hagytam, disznónak gyöngyöt... Nem csoda, hogy Angliáig kellett költöznöd, hogy elviseljenek.
2023. márc. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
22%
Ez az, #28, ha legyőznek egy vitában, akkor gyorsan röfögj oda még egy személyeskedést, így kell ezt csinálni! :)
2023. márc. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
76%
#29 Hát persze, hogy személyeskedek, ha téged legyőznek egy vitában, és annyit reagálsz, hogy "hát mondom", "ennyi". Mintha nem is olvasnád el, amit neked írnak. Már ha el tudod. Mert ugye nem győztél le a vitában, konkrétan figyelmen kívül hagyod a beszűkült véleményed ellen szóló érveket. Ez az intelligencia hiányának a jele, és hülye emberekkel előszeretettel fogok bunkózni, mert aki saját választása által hülye, az nagyon is megérdemli.
2023. márc. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!