Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi fog történni?

Mi fog történni?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm vett egy dzsungáriai törpehörcsögöt és hozzá kettő fehér egeret (takarmányegér).

A ketrec nagyon max. 40×20 cm lehet.

Tettek bele forgácsot, wc papír gurigát és szét szórtak egy marék hörcsög tápot + 2 db epret.


Ennek milyen következményei lehetnek? Megölik egymást? Szaporodni fognak?


Nem értenek egyébként az állatokhoz, csak megvették a gyereknek mert cuki volt.🙄


2023. ápr. 6. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Az egerek kiváló szabadulóművészek, ha fiatalok akkor esélyes hogy át fognak a rácsokon férni és egyszerűen meglépnek.

A hörcsög bármilyen is (dzsungáriai, arany, roborovszki a lehetőség) ez a hely max. hordozónak jó. Az egereknek szintén. Ha nem lépnek le az egerek akkor egymásnak fognak esni idővel.

Nem tudsz velük beszélni, hogy ez így nem oké? A kisállatkereskedő is megéri a pénzét...

2023. ápr. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Hát a takarmányegereket nem szabad háziállatként tartani. A hörcsög 100%. hogy erőszakos lesz ez miatt. Sokkal nagyobb ketrec/terrárium kell a hörcsögnek és az egérnek is.

Ha lehet, akkor még ma juttassák vissza a kereskedőhöz az állatokat, mert ez állatkínzás.

2023. ápr. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szaporodni biztosan nem fognak, mert nem is tudnak. Túl távol vannak genetikailag ahhoz, hogy közös utódot hozzanak létre. A hörcsög meg még a saját fajtársával is agresszív, egyáltalán nem lepne meg, ha összeugranának. A ketrec következménye, meg az lesz, hogy ki akarnak szabadulni. Rágják a rácsot, másznak, ha tudják ki is préselik magukat. Egyszerűen nem elviselhető benne számukra az élet, csak nem tudnak véget vetni annak.


A kereskedőn meg meg sem lepődök. Teljesen átlagos, hogy az állatra termékként tekintenek. Egyrészt nem is értenek hozzá, másrészt nem is érdekli őket. Elég gyakori, hogy a kereskedő mosolyogva mondja a hülyeségeit a szemedbe. Van akinek testvéreket ad el, hogy majd szaporodnak, de van olyan kereskedő, aki még a vizes akváriumot is eladja a tengerimalacnak, csak hogy haszna legyen. Magyarországon teljesen normális az ilyen, nem is tudom, hogy miért nem kötik végzettséghez, mint a műszaki, vagy a ruházati eladót.

2023. ápr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az állatkereskedésben nem véletlenül vannak külön ketrecben azok az állatok akiket nem lehet együtt tartani.A hörcsög alapból nem igényel társaságot ezért az egér is felesleges.Ez a ketrec nagyon pici.Én beszélnék velük,hogy inkább nagyobb ketrecbe tegyék őket és ne együtt legyenek.
2023. ápr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Beszéltem velük, elmagyaráztam, hogy mégis legalább a minimumot tegyék meg. (megfelelő ketrec, külön tartás, kaja, stb.)

Annyit értem el, hogy a 2 egeret át tették egy akváriumba (a rácson kibújtak), de nagyon kicsi az akva, max. 20 centi. Így a hörcsög most egyedül van a ketrecben, a 2 egér pedig az akváriumba.


Az eladót én nem hibáztatom, mivel a ketrecet nem ott vették hanem itthon volt. Gondolom nem említették az eladónak milyen körülmények közé hozzák, mekkora ketrec van itthon, stb.

2023. ápr. 6. 22:44
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A horcsoginfo.hu oldalt ajánld nekik kérlek. Hátha ragad rájuk valami. A Hörcsögmentés egyik önkéntesként nagyon elszomorítóak ezek a sorok számomra. 😥
2023. ápr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó vége nem lesz...

Először ez a ketrec nagyon kicsi, egy hörcsögnek (egyedüli állat!!) minimum 60x50 (3000cm²) hely kell (ketrec !ALAPTERÜLETE!)

A hörcsög egyedüli állat, nem szabadna más hörcsöggel/állattal együtt tartani!

A horcsoginfo.hu oldalt nagyon ajánlom, mondd meg ismerősödnek!!!.

2023. ápr. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!