Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi történne akkor ha eltörne...

Mi történne akkor ha eltörne a nyuszinak a füle?

Figyelt kérdés

Nem nem tört el a fülecskélye, csak a baráti társaság átjött és hát mivel alapjáraton szabadon van és ember szerető, így zsongott körülöttünk. egy ismerősöm feltette ezt a kérdést, és hát azon kívül hogy szaladunk a dokihoz sokat nem tudtunk hozzá tenni.

Amit még tudunk hogy a nyusziknak talán a "leggyengébb" része, mivel köztudott hogy fülénél sose fogunk nyuszit. De mi van ha eltörik, elvisszük a dokihoz, és ott mi történik, mivel a fülük mindig mozog ( a mienké nem lógófülű) és hát amerre hangot hall arra fordítja, de ha el van törve akkor nagy fájdalom van. esetleg lekonyul, vagy marad ugyan úgy, gondolom olyan hogy gips olyant nem kaphat, vagy van valami speciális eszköz... esetleg valakinél történt már ilyen baleset.....


2020. júl. 29. 00:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát nekünk nem eltört, hanem volt egy műtétje és utana napokig kapott infúziót. Az utolsó infit a fülébe kapta, és nem tudom hogy hogyan történt de elhalt a fülének egy része és az tökre fájt neki. Aztán az elhalt rész meg leesett. De azota már jól van, csak fél füle hiányzik.
2020. júl. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

szegényke :(

milyen műtét, vagy mitől halhatott el?

2020. júl. 29. 01:17
 3/10 anonim ***** válasza:
A műtétnek mégcsak nem is a füléhez volt köze. Megakadt a gyomrában a sok szőr amit lenyelt és sajnos fel kellet nyitni, és ki kellett venni. És utána mêg egy hétig nem evett ezért minden nap vittük az orvoshoz infúzióra, hogy életben maradhasson. És az utsó infúziót a fülébe kapta. És nem tudom mitől, vagy szarul szúrták be vagy nem tudom de valamitől ez lett a vége, hogy elhalt...
2020. júl. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
:(
2020. júl. 30. 18:53
 5/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Sajnos könnyen elérhető de egyben veszélyes megoldást választottak az infúziónak. Valószínűleg megsértették a porcot és ez okozhatta az elhalást. Olvastam, hogy fülsérülések esetében is csak a bőrt szabad varrni a porcot nem mert nagy az elhalás veszélye, ez érvényes a teljes fűl leszakadására is. A szabadon az-az bőr nélkül maradt porc is elhal. A fület műanyag merevítővel megtámasztják és jól szellőző gézzel és hálóval rögzítik de előzőleg az esetleges vérömlenyeket leszívják, a sérült bőrt a porc érintése nélkül összevarrják. Szerencsére gyorsan gyógyul de enyhe nyugtatókat is felszoktak írni, hogy ne nagyon virgonckodjon. Hát kb ennyit halottam a témával kapcsolatban.
2020. júl. 31. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fájna neki...
2020. júl. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
àhhhh.... èrtem ezt a merevìtös dolgot... :)
2020. júl. 31. 09:31
 8/10 anonim ***** válasza:

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ


"Fülecskélye"

Csak tisztázzuk:

Ez így van írva:fülecskéJe

2020. júl. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Gratulálok!!!! 5 pont a Griffendélnek.... attól még a válasz 1 es :)
2020. aug. 4. 16:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Okos vagy kérdező!


Itt a válasz:El lenne törve!

2020. aug. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!