Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisállatot lehet az...

Milyen kisállatot lehet az udvaron?

Figyelt kérdés
2010. okt. 8. 17:31
1 2 3
 11/25 anonim válasza:

Nyuszit semmiképp sem! A mezei nyulak maximum kibírják a téli sok minuszt, de a törpenyuszi egy külön hobbiállatnak kitenyésztett fajta, az ő bundácskájuk semmiképp nem alkalmas a nagy-nagy hidegek elviselésére.

De általában a kisrágcsálók bundája nem nagyon alkalmas a téli minuszok elviselésére. (még az egerek is behúzódnak télen a pincébe, padlásra)

2010. okt. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Én írtam a nyuszit , nekünk évek óta vannak törpenyulaink , télen több magot kapnak eleségnek , több alattunk a széna alomnak és van házikójuk , ha tartósan minuszok vannak (-10) akkor fagymentes helyre visszük őket ( műhely ) . Persze ehhez kell az is hogy egész évebn kint legyenek .
2010. okt. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
Igen, a mezei nyulakkal pont erre akartam utalni, hogy ők egész évben kint vannak, és ha kell, összebújva melegítik egymást. Én a törpenyuszikal kapcsolatban úgy értettem amit írtam (amellett hogy természetesen hogy több kaja, plusz alom stb.), hogy ha pl. most a kérdező bemegy egy állatkereskedésbe és vesz egy törpenyulat, akkor így október közepén az a kis állat nem biztos hogy túléli a telet...
2010. okt. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Mókust is lehet kint tartani :)
2010. okt. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:

Igen, a mókust is lehet kertben tartani, de neki is az a lényeg hogy jól alá legyen bélelve a ketrec, ill. hogy az évszaknak megfelelő tipusú, és mennyiségű eledelt kapjon. (És persze ne egy tenyérnyi helyen tartsd az állatot, bármit is tartasz!)

De szerintem hívj fel tenyésztőket, vagy hívd fel a Fővárodi Állatkertet, ott biztosan tudnak neked tanácsot adni.

2010. okt. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Egyébként azért akarok az udvaron mert a kutyám nem lehet és a lakásban sem lehet állatom

2010. okt. 9. 12:20
 17/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Egyébként azért akarok az udvaron mert kutyám nem lehet és a lakásban sem lehet állatom

2010. okt. 9. 12:21
 18/25 A kérdező kommentje:
És mi aza a pati ?
2010. okt. 9. 12:23
 19/25 A kérdező kommentje:
És tengerimalacot,hörcsögöt,csincsillát lehet az udvaron tartani ?
2010. okt. 9. 12:34
 20/25 anonim ***** válasza:
A "pati" patkányt jelent. De ne tarts kint semmilyen rágcsálót, mert csak állatkereskedésben tudnál hozzájuk jutni, ezek már nem olyanok genetikailag, mint a "vad" állatok a természetben, hogy kibírják a telet. A kereskedésben kapható állatok, nem alkalmasak kinti tartásra télen, mert nem bírja a szervezetük. A patkányról és a többi hobbiállatként tartott rágcsálóról mindenhol felhívják a figyelmet, hogy LAKÁSBAN (tehát fel sem merül senkiben, hogy kint) ne legyenek huzatos helyen, mert megfázhatnak, figyelni kell a hőmérsékletre stb. Tengerimalacot meg pláne ne tarts kint, mert nagyon érzékenyek, tuti halál, ha kint hagyod őket. Én szerintem mondj le a "szőrös" állatokról, tarts inkább halat, teknőst, azt csak megengedik anyádék a lakásban, mert nem büdösek, nincs velük gond, nem hullatják a szőrüket. Egyébként meg a "www.google.com" (keresőprogram) sok segítséget ad neked ha valamelyik állat tartásáról többet kívánsz megtudni.
2010. okt. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!