Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A kertünkbe tévedő sünikéket...

A kertünkbe tévedő sünikéket szeretném meglepni egy kis kihelyezett táppal, de a szomszéd macskája felfalja előlük. Létezik olyan speciális etető, vagy egyéb praktika, amely révén meggátolható a macska általi tolvajlás?

Figyelt kérdés

2023. máj. 10. 23:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Nem tudom, de ez annyira cukiii *.* :3 <3
2023. máj. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

A szomszéddal nem tudsz beszélni, hogy ne engedje ki a macskát?

Esetleg tehetsz ki gyümölcsöt is, azt talán nem eszi meg a cica előlük :)

2023. máj. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Semmiképp se etesd őket, mert hozzászoknak és nem fognak tudni életben maradni a vadonban. Befogásuk törvénybe ütköző cselekedet. Ha látod, hogy valami bajuk van, akkor inkább juttasd el a legközelebbi sün ispotályba. Ha senki bajuk nincs, akkor hagyd őket élni.
2023. máj. 11. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

[link]


Esetleg valami ilyesmi házikót csinálni és abba tenni.

Mondjuk ezek a büdös kóbor macskák szerintem ebbe is bepréselnék magukat. Még az élete árán is megpróbálná megszerezni a kaját. Otthon tuti nem kap.

Olyan kaját rakj inkább ki amit a macska nem eszik, a sün viszont igen. Pl lisztkukac, magvak

2023. máj. 11. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
79%
A sünt nem kell etetni, de ha mindenképpen szeretnél róla valamilyen szinten gondoskodni, akkor egy virágalátétben tehetsz ki neki árnyékos helyre friss vizet. Inni fog.
2023. máj. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves második! Sajnos kinti macskák, így kóborolnak, piszkítanak, pimaszkodnak mindenfelé :( a gyümi ötletet köszönöm, bár valahol azt olvastam, hogy csak is állati eredetű dolgokat esznek meg.

Harmadik. Nem akarunk sünit befogni. Ahogyan madáretetőt, itatót sem azért tartunk, hogy bármiféle madarat befogjunk vele. A gondolat is abszurd. Úgy gondolom, egy süni pár szem cicatáptól nem válik életképtelenné. Ha igen, már rég kihaltak volna. Másrészről: ezek a sünik nem a vadonban élnek, a természetes élőhelyükön, hanem városi környezetben, bújkálni kényszerülnek, szűkös élettérrel, így az élelemforrásuk is korlátozott. Úgy gondolom, ha van nekik elég "friss" étel, akkor azt részesítik előnyben.

2023. máj. 11. 16:06
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Egyszer megeted, OK. De akkor azt magyarázd el, hogyan jön képbe a macska. Annak a sünnek már rég el kellett volna tűnnie onnan, ha ez a probléma napok óta fennáll. A kérdés határozottan azt suggallja, hogy oda akarod szoktatni étellel. Ezt nem szabad.
2023. máj. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Már régóta gondolkozom házikóépítésen, annyira cukik, és nyár estéken van, hogy látjuk is őket a kertben vagy a környéken, kerítéstövében. Nagy öröm a gyerekeknek is sünit látni. Sosem nyaggatjuk vagy fogdossuk, nem megyünk közel sem, csak meglessük kicsit, és közben suttogunk, hogy meg ne ijesszük. A sünilesnek pont az adja a különlegességét, hogy ritkaság, és szerencse kérdése.
2023. máj. 11. 16:23
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyik este láttam a sünit az előkertünkben, másnap este raktam ki neki ételt, pár szemet. Reggelre 2 szem volt az alátéten hagyva, gondoltam örömmel, hogy megette a kis vendég. Ezért akkor este is raktam ki neki, ugyanannyit. Erre este látom az ablak fényénél, hogy a macska zabál az etetőből. Azt nem értem, miért kellene eltűnjön ettől a süni, évek óta a kertünk vendége, nem a tápért jönnek, mert azt nagyon ritkán rakok ki, és úgy látszik, azt sem ők eszik meg. Ezért ne legyek már egyből közveszélyes bűnözőnek kikiáltva. Nem gonoszságból tettem, ellenkezőleg. De érdekes, hogy te ebben egyből a rosszat látod és feltételezed, és leállsz kötekedni, pár szem macskatáp miatt. Ez amúgy sem a "kössbeleakerdezobe.hu" című oldal, bár nem egyedi eset. Mielőtt ebbe is belekötnél: anyukámtól hoztam el egy marék macskakaját, még kb két adag van, még azt terveztem nekik odaadni. Rendes, bolti, original Whiscas cicaétel, és láthatóan nagyon finom is, ahogyan a macskát elnéztem, mert rákiabáltam, hogy sicc, és még szájhúzgálva állt odébb. Flegma és a személyes alomtáljának nézi a kertünket (szerintem nem csak a miénket), a barátaival együtt. Szeretem a cicákat is, de így csak a kellemetlenség van velük. Letakarjuk, amit lehet, homokozót, ágyást, elzárjuk előlük, amit tudunk, de van, hogy ez is kevés :S
2023. máj. 11. 16:50
 10/12 anonim ***** válasza:

A "rendes, bolti, original Whiscas cicaétel"-nek csak a reklámja jó, viszont beltartalmilag egy kalap szar: tele van nyomva gabonával és vágóhídi maradékkal. Úgy finom, ahogy a chips és a cukorka is finom, hogy közben tök egészségtelen. Se cica, se süni táplálására nem alkalmas. Vesd össze mondjuk egy Applaws vagy Purizon eledellel. És javítsatok kérlek anyád macskájának az étrendjén.



Na de térjünk vissza a sünikre: én is elengedném a sünök direktben etetését. Teljesen felesleges. A sün nem hülye, ha van természetes elesége a kertedben, megtalálja és megeszi. Sőt, a fújtató, hegyes minitank röhögve kitúrja a kinti macskát is a kinti táljuktól.

Vizet nagyon is lenne értelme kitenni nekik, aszály van, egyre nehezebben lehet vízhez jutni. Illetve közvetve úgy tudod etetni a sünit, hogy olyan talajéletet csinálsz a kertetben, hogy sok gilisztát, rovart találjon.


Azt meg kis erőfeszítéssel el lehet érni, hogy ne csak kaját találjon a kertedben, hanem akár életvitelszerűen is ott tartózkodjon. [link]

Azt mondod, hogy eleve madárbarátok vagyok. Búvóhelyeket leszámítva nincs nagy eltérés a sünbarát kert, a madárbarát kert, a beporzóbarát kert között. Sőt, a klímabarát kert, a környezetkímélő kertészkedés és a permakultúrás kert is nagyon hasonló.


Személyes tapasztalat:

Kertvárosban lakunk, több süni is útba szokta ejteni a kertünket. Nappal a meghagyott avarban a rigó keresi a kaját, éjjel a süni. Idén először telelt nálunk egy süni, mert egy abszolút elérhetetlen részen felgyűlt annyira az avar.

Mindezt úgy, hogy 1 éve fogadtam örökbe egy felnőtt kutyust. Felügyelettel kijárós és igencsak szeretné megfogni a sünit. 1 év tréninggel eljutottunk odáig, hogy megkeresi sünit, de kérésre békén hagyja.

2023. máj. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!