Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nemrég kihelyezett két db...

A nemrég kihelyezett két db új etetőt nem 'méltóztatnak' megtalálni a madirkáim... Hogyan lehetne őket oda irányítani?

Figyelt kérdés

Szabadtéri madáretető 'médincsajna', konténer jellegű, jó sok mag belefér.

Vésztartaléknak szántam, hogy legyen nekik pár napra való étek akkor is, ha például elutazom, stb...

A már megszokott, régi etetőjüket ostromolják.



2020. okt. 24. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1.még nincs olyan hideg

2.türelem, majd megtalálják

3.ha annyira színes és ronda, mint amilyenek a kínai cuccok szoktak lenni, akkor lehet, hogy félnek tőle

2020. okt. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt mondod? Egyébként nem ronda, csak gagyi minőség, átlátszó műanyag vagy plexi, a talpa és teteje zöld, egy szezont csak kibír... :))
2020. okt. 24. 15:22
 3/7 A kérdező kommentje:
Már megtalálták! A mai esős idő is besegített, mert a régi etető ilyenkor 1/2 részben úszik... kicsit majd meg kell furkálnom az egyik tálcát.
2020. okt. 25. 10:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm a nevükben is:)

Végre egy jó hír.

A vizes magokra vigyázni kell, ha megposhadnak, bélgyulladást, egyéb betegségeket okozhatnak, a penészről nem is beszélve. Mi maradék zsindellyel oldottuk meg a tetejét, esős időben is max a pára kerül az etetőbe.

2020. okt. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A vízzel együtt ki szoktam önteni a földre, de általában onnan is fölcsipegetik.

Tavaly felraktam tetőnek a 700 literes nagy kád fedelét, de most már odútelepek is vannak kihelyezve az etető fölött és emiatt 'műszakilag' nem tudtam ugyanúgy lefedni.

Egyszerre nem kapnak sokat, csak amennyit pár óra alatt megesznek, mert lesöprik a földre a repdesésükkel, meg a turkálásukkal, leginkább a verebek.

Meg fogom oldani valahogyan a tetőt télre, valószínűleg olasznádból.

2020. okt. 25. 17:08
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezennel visszavonom a kritikámat, működik a kínai csoda... mostanra teljesen kifogyott az egyik 'konténer', végig száraz maradt benne az eleség! A másik nem tökéletes ugyan, de kis 'biztatással' az is szuperál (hengeres, emiatt néha megszorulnak benne a magok és kicsit kocogtatni kell).


[link]


ez a jobbik.

2020. okt. 29. 17:06
 7/7 A kérdező kommentje:

Kis helyreigazítás nem árt:


Sajnos olyan picike az etető a tálcája, hogy a magok fele a földön végzi. Kell alája rakni felfogóként valamit... :)))

2020. nov. 2. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!