Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Idős hörcsögömnek a hátsó két...

Idős hörcsögömnek a hátsó két lába lila és hideg, mi lehet?

Figyelt kérdés

Fekszik javarészt. Hím és kb 2-3 éves. Tegnap még nem volt ilyen.

Hátsó lábára rá se áll. Húzza


2023. máj. 22. 17:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez borzasztóan hangzik. Biztosan nagy fájdalmai lehetnek. Kérlek vidd el eutanáziára egy állatorvosi rendelőbe. Ne hagyd szenvedni.


Ezután pedig (ha még szeretnél hörcsögöt tartani) lépj be Facebookon a 6.500 fős Hörcsög imádók csoportba és ott tájékozódj a helyes tartásról és táplálásról. Vedd fel a kapcsolatot a Hörcsögmentéssel is. Illetve olvasd át alaposan a hörcsög.info oldalt.

2023. máj. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
36%

"Nem valószínű hogy tudna bármit is kezdeni vele. Le is van fogyva"

Bocsánat, de megmutatod nekem az állatorvosi diplomádat? Azért tanult az orvos több mint 6 évet az egyetemen, hogy az ilyen esetekben ő döntsön. Ha már le is van fogyva azt jelenti, hogy nem most kezdődött a betegség, csak figyelmen kívül lett hagyva. Amíg él az állat, addig mindig van remény.

2023. máj. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
44%

Ez annyira szánalmas, ahogy itt egymást győzködik a lelki sérült emberek arról, hogy egy havi fizetésért gyógyíttass már meg egy beteg rágcsálót, mintha a saját gyereked lenne!


Aki véletlenül még nem hallott volna róla, a farmakológiai laborokban naponta százszámra használják el az ilyen kis rágcsálókat mindenféle preparátumok tesztelésére. Ha túlélik a kísérletet, akkor egy répaszeletelő ollóval egyszerűen lenyisszantják a fejüket. Itt meg nullára pontozták azt a humánus javaslatot, hogy a gazdája egy altatópirulával segítse jobblétre szenderülni a súlyosan beteg kis kedvencét.


Mozduljatok már egy kicsit ki a való világba - vagyis egy vidéki állattenyésztő farmra - azután meg nézzétek meg a közelben levő cigánysort és azt, hogy ott az édes szülők max. mennyit hajlandóak/tudnak költeni a saját beteg embergyerekükre!

2023. máj. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
50%

Nem megfizethetetlen Magyarországon az állatorvos. Nekem 10000 forint volt a beteg patkányom eutanáziája.


Közben pár évente vesznek az emberek több száz ezer forintos telefonokat, ugyan már.

2023. máj. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
75%

Nem az otthoni eutanáziával van egyébként a baj hanem pszichiátriai gyógyszert beletömni abba a szerencsétlen állatba? Honnan tudja hogy elpusztul -e egyáltalán?


Egy kislány valószínűleg nincs lelkileg felkészülve hogy lefejezze, vagy elpattintsa a nyaki gerincét a hörcsögének.


Ezért lenne a legemberségesebb opció a szakszerű eutanázia állatorvosnál.

2023. máj. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
10000 forintból már egy hétig viszonylag normálisan élelmezni lehet egy felnőtt embert, vagy ennyi pénzért már lehet használható cipőt venni.
2023. máj. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
#13 Valamennyire igazad van, de attól, hogy mondjuk valaki lop, nekem még nem lesz szabad. Az hogy a cigánysoron nem tudnak költeni a beteg gyerekre nem a követendő példa, sokan nem vállalnak semmire gyereket. A vidéki állattenyésztő farm meg megint más, de amúgy ott is illik állatorvost hívni, viszont ott gyakran kifejezetten vágásra tenyésztik az állatokat. Gondolom a kérdező nem vágásra vette a hörcsögét. Egyébként én decemberben 4000 forintot fizettem az egzotikus szakállatorvosnak a daganatos nyulam röntgenvizsgálatáért. Való igaz, hogy azt mondta, hogy nem tud rajta segíteni, de én mégsem nyomtam bele altatót, meg vertem agyon, hogy menthetetlen, hanem elvittem orvoshoz. Nem hiszem, hogy egy hörcsögért milliókat kérnének.
2023. máj. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
66%

Egy hörcsög ketrece 40000 forintnál kezdődik, a kerék párezer, a kajája havonta kb. színtén 1000.

Kisállatot tartani luxus, és az állatka megérdemli a kegyes véget.


Ha ezért sok az a 10000 akkor nagyon jó sporlási tippem van a nyomorgó családnak: ne tartson kisállatot.


Ennyiért jó cipőt amúgy nem is lehet kapni, max ha a vinteden kifogsz egy jó ajánlatot.

2023. máj. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Ma meghalt. Hagytam természetes úton, sokat fogtam, etettem, amit meg tudott enni. Nem akartam semmit adni neki ami rögtön elaltatja végleg. Szerettem.


Ez a rossz az állattartásban, elveszteni...

2023. máj. 26. 18:06
 20/22 anonim ***** válasza:

Béke poraira.


P.S.

Azért nehogy a "kedvencek temetőjében" végezze.

2023. máj. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!