Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak hogy gyorsabban...

Mit csináljak hogy gyorsabban megszokjon itt a malim?

Figyelt kérdés
Ma hoztuk el a tengerimalacomat, Pelyhet és nagyon félős midnen mozdulatra megugrik, mit csináljak vele hogy minél hamarabb megszokjon?
2010. okt. 13. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egy ideig ne vedd ki a helyéről, hogy megszokhassa. Viszont legyél a közelében sokat, hogy tudja, te vagy az új gazdija.:) Én nemrég kaptam a deguimat. Ők is félénkek voltak és azt javasolták, hogy hagyjam őket, hogy szokhassák az új helyüket. Jó állatozást!:)
2010. okt. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2010. okt. 13. 11:12
 3/5 anonim válasza:
A tengerimalac társas lény,nincs rá mód,hogy hasonló korú és nemű társat kapjon? Sokkal könnyebben megszokják az új dolgokat,ha 2 vannak !!
2010. okt. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nagyon fontos, amit az előző kommentelő írt! Ha van mód rá mindenképpen szerezz be mellé egy társat, úgy sokkal jobban fogja érezni magát.

Egyébként a tengerimalac egy prédaállat, és nagyon erős benne a menekülési ösztön. Amíg nem sikerül megszoknia a szagodat, a hangodat, addig ez lesz a reakciója. Próbáld meg kézből etetni uborkával vagy - NE forgalmas út közelében növő - pitypang levéllel. Ezeket nagyon szeretik és így könnyebben meg fog bízni benned.

2010. okt. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs rá lehetőség, mert anya csak egyet engedett de a barátnőméhez amajd néha leviszem játszani.
2010. okt. 13. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!