Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom még nagyon...

A tengerimalacom még nagyon fél, hogyan segíthetek neki, hogy jobban megszokjon?

Figyelt kérdés
Pár napja van nálam és fiú. Csak ő van egyedül és ő az első malackám. Eléggé fél és ha a lábánál vagy a hasánál akarom megérinteni akkor néz hátra és próbál odakapni. Az ételt már elfogadja az kezemből és ma meg is nyalogatta a kezemet.
2011. jan. 30. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Tölts vele nagyon sok időt és meg fog szokni. Annak idején, mikor a malackám hozzám került ott gubbasztottam mellette, és mesét olvastam neki, amíg meg nem szokott, s ki nem merészkedett a házából :) (Egyébként a lábát és a hasát öreg korában sem hagyta, hogy simogassam. Biztos kellemetlen nekik, szerintem ne erőltesd)
2011. jan. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg vakargatni a hátsóját. Az enyém mindig doromboló hangot ad ki, ha ott simogatom, vakargatom neki. Adj neki répát karikára vágva azt sokkszor szeretik és még közteteki is jobb lesz a viszony, ha ezt akkor teszed, ha kiveszed a ketrecből és a karodon biztosan fogva adod neki. Én kipróbáltam, bár az enyém nem volt ilyen félénk neki kb 1 hét kellett, figyelj oda, hogy hallja sokkszor a hangod, mert azzal is meg tud ismerni.

Sok sikert és ne add fel 1-2 hét és megszeret :)))

2011. jan. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok jó tanácsot! Most már kezdünk összebarátkozni, nem fagy kővé ha megjelenek és nyugodtan mászkál a ketrecében, ha itt vagyok a szobában akkor is. Szerintem pár hét és összeszokunk.
2011. febr. 1. 19:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Örülök hogy javul a "kapcsolat"! :) További sok sikert;)
2011. febr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. febr. 2. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!