Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tehetek a nyulak ellen?

Mit tehetek a nyulak ellen?

Figyelt kérdés
Egy baromi kicsi nyílt házban lakunk, és a testvérem kért 3 nyulat. 3 hím nyúl, ezért szét kellett választani őket. Nos... 1 éve vannak meg, és este állandóan tépik a ketrecet, ugrálnak és mindent csinálnak, már legszívesebben földhöz verném az összeset, holott soha életemben nem bántottam állatot és soha nem is akarnék. Mit tehetek ellenük, hogy ne zajongjanak este és hajnalban?

2023. júl. 4. 00:45
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
*Az udvarra nem akarja kirakni, sehova sem, csak a szobájában kell poshadniuk, mintha nem lenne amúgy is kicsi a szoba.
2023. júl. 4. 00:46
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Holnap készülhet a nyúlpörkölt😊
2023. júl. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem ártana, de nem engedi, mert több százezret rájuk költött már...
2023. júl. 4. 00:59
 4/19 anonim ***** válasza:
67%

Nem irigyellek, kb. 2 hetig birtam a nyulakkal egy szobaban, ha kiengedtem akkor azert nem aludtam, ha be ccoltak zarva, akkor meg azért... aztan kiköltöztek, csinaltam nekik ott nagyobb, fedett, zart, szunyoghalos kis kuckot, 1-2 orara kimehetnek az udvarra is felugyelettel. Probald meg elmagyarazni a tesodnak, hogy jobb helyuk lenne a nyusziknak ia kint, ha kelloen zart a kerites, nincsenek mergezo novenyek, akkor ki is lehet engedni hadd szaladgaljanak, mozgashianyuk is rendesen lehet, ha ketrecben vannak mindig.

Ha a kiköltözes nem opcio, akkor ivartalanitas. Megvarni mig kiurulnek a hormonok, aztan turelemmel ossze is lehet oket szoktatni. Kicsit nyugisabbak lesznek, de nem garancia arra, hogy ejjel unalmukba ne zajongjanak.

2023. júl. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
Ajtó legalabb van a szobajan? Becsukni, meg a tiedet is, aztan füldugó, az mar csak eleg lesz.
2023. júl. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
39%
2es remélem egyszer belőled is isteni finom pörkölt készül:-)
2023. júl. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Nyuszik elött folyamatosan legyen szena, es friss viz. Most nyaron lehet nekik adni friss füvet is a kertböl. Mekkora a ketrecük ahova be vannak zarva? Van onnan szabad kijarasuk? Naponta mennyit foglalkoztok velük?

Azert razzak a ketrecet mert több figyelemre, es nagyobb mozgasterre van szüksegük.

2023. júl. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

Mekkora helyen vannak? Hogy vannak tartva, mennyit vannak kint?

A ketrecrázás azokra jellemző, akik ingerszegény környezetben vannak és nincs megfelelő mozgásterük.

Nekem gyanús az alapján, hogy kiemeled, milyen kicsi a szoba/ház, mert per nyúl kéne egy százas ketrec, ami azt jelenti, hogy 3 db 1 méter hosszú ketrec kellene legyen a szobában, plusz napi 4-6 órát minimum szabadlábon kell lenniük, de 3 bak egyszerre nem lehet kint együtt, mert verekednének, így azt jelenti, hogy napi 15 órán át kint van mindig egy nyúl, akire valszeg figyelni is kell...

Szóóóval, jól sejtem, hogy állatkínzók vagytok?

2023. júl. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

Előszöris 3 nyúlnak tuti hogy kicsi a ketrec egy kisebb szobában, de írtad hogy szét is lettek választva pluszban. Tehát ha jól értelmezem egy pici ketrecben vannak egyenként.

Ez több szempontból se jó. Sokkal nagyobb ketrec kellene neki, ha egyedül van akkor is legalább 80-100 cm-es ketrec kellene hogy tudjon mozogni, ugrálni. De a nyuszik társas állatok ezért nem szeretnek egyedül lenni. Sehogy se jó ez most nekik. Mutass ilyesmi cikkeket amit linkelek majd, hogy rájöjjön hogy ez csakis kizárólag neki jó, a nyulak rohadtul nem érzik jól magukat. Magányosak, depressziósak es a mozgásszegény életmód miatt el is lesznek hízva. Jó lenne a testvéredet rádöbbenteni hogyha állatot tart akkor az állatot is figyelembe kell venni, nem csak saját magát. Nem reménytelen mert aki kisállatok akár az általában szeretetből akar. Csak sokan nem tudják hogy hogyan kell jól tartani őket, és akaratlanul szenvedést okoznak az állatnak.

[link]

[link]

Plusz a nyúl éjszaka a legaktívabb, ezért is kapar. Ez ellen nem biztos hogy tudsz tenni.

2023. júl. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%
Mind jókat írnak az előttem lévők. Nekem is vannak nyulaim, a szobában ahol alszom, estére próbáljátok meg letakarni őket, nekem úgy megnyugszanak és ők is pihennek. De előtte legyenek kiengedve azért min. Egy órát, "fáradjanak" le.
2023. júl. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!