Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le,vagy mit...

Hogy szoktassam le,vagy mit tehetek az ellen hogy a kutyám ne akarjon odamenni a másik "örjöngő" kutyához?

Figyelt kérdés
Séta közben szokott lenni hogy a kerités mögött ugat a kutya és az enyém valamiért oda akar menni.Ő sose ugat,mintha barátkozna de nem tudja felmérni hogy megtámadhatja a másik kutya(egyébként szegénykém már túlélt egy kutyatámadás szerűt)
2023. ápr. 17. 14:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%

Tudom hogy sokan ellenzik, de nekem tiltásra nagyon bejött a kavicsos palackos módszer. Erre is és kajafelevésre is bevált. Egy kisebb műanyag palackot kb harmadáig megtöltessz kaviccsal. Mikor a kutyád rohanna oda, odavágod a palackot. Majd ezután nagyon gyorsan dicsérd is meg ha eljön onnan. Természetesen a palackot ne hozzá vágd, hanem mellé.

Tudom hogy ezért most sokan le fognak pontozni, mert hogy jaj de barbár.... De nekem csak ez vált be. Nem mindenre jó, mert pl félős, reaktív kutyát tilos így ijesztgetni, de ilyen fegyelmezési dolgokra tök jó.

2023. ápr. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom, pórázon sétáltatsz. Az a póráz a kezedben arra való, hogy irányítsd is a kutyádat.

Mellé kell még a NEM szót is használni és némi határozottság.

Nem azonnal működik, de kitartással menni fog.

2023. ápr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Másik oldaladra veszed a kutyát, és úgy mentek tovább, ha oda akar menni a kerítéshez, akkor tiltod. Nem kell semmi agresszió, csak határozottság. De mondjuk ne az örjöngő kutya kerítésénél kezdd a tréninget, hanem ha már odaszimatol egy olyan kerítéshez is, ami mögött nincs semmi. Te mindig legyél a kerítés és a kutyád között.
2023. ápr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Kólauborkával ***** válasza:
59%

Én egyszer olyat láttam, hogy a 6cm-es résen szó szerint átrántotta a másik kutyát az egyik. Nem sok maradt belőle és kb.: 2mp volt.

Csak gondoltam megosztom milyen jó is odaengedni a másik, területén lévő, épp őrjöngő kutyához. Tudom, épp erről akarod leszoktatni, csak gondoltam megosztom az élményem és megerősítelek abban, hogy ez nem jó.

2023. ápr. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
33%
1. Vagyok. Én póráz nélkül sétáltatok, azért volt szükség a palackra. De valóban, ha pórázon van a kutya az megint nagyon más.
2023. ápr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%

És miért nem pórázon van a kutya? Rögtön nem kell palackkal dobálózni, ugye.


Egyébként amit 2-es és 3-as írt.

2023. ápr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Hát mert egyszer szépen megtanulta a dolgokat, és most már tud szabadon sétálni. :) Én sem szeretnék egy pórázon sétálgatni egész életemben.
2023. ápr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Attól még jogszabályt sértesz azzal, hogy nincs pórázon a kutyád. Az ürüléket felszeded legalább utána?
2023. ápr. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Persze hogy felszedem.

Hát igen, van ez a szar jogszabály, és vannak a kialakult szokások. Nálunk itt a környéken az a gyakoribb hogy póráz nélkül vannak a kutyák. Mind rendesek, jólneveltek, sosincs konfliktus.

2023. ápr. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos nálunk is ez a gyakori, van is gond a "nembántkákkal", és sok az ott felejtett akna is.
2023. ápr. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!