Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek normális?

Szerintetek normális?

Figyelt kérdés
Van egy nyuszim és a húgomnak is 1 éves és két hónapos. Házi nyúl mind a kettő. Az enyém másfél kilóval több. Ugyanannyi ételt kapnak de az enyém többet szertne a húgomé meg nem is mindig eszi meg pedig ugyanakkor születtek. Mitől lehet ez? Talán genetika?

2023. júl. 19. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mit kapnak enni? Egyébként gondolom te sem ugyanolyan súlyú és testalkatú vagy mint a húgod. Nem egyformák az állatok sem.
2023. júl. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bak, nőstény?
2023. júl. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Csigolyák, csípőlapátok mennyire érződnek?
2023. júl. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1 éves és két hónapos, nem mai csibe egyik se, szóval gondolom jártatok már velük állatorvosnál. Ha az állatorvos mindent rendben talált, akkor nincs gond.

Egyébként mennyi a súlyuk? Testvérek? Azonos neműek, ivartalanok?

2023. júl. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az enyém 4,5 kb, a hugome 3/3,5 igen testeverek és ugyanazon a napon is születtek, igen nőstények, nem meg


Gazda boltban szoktuk venni nekik a vegyes tápot azért mert előtte is ezt kaptak amikor meg nem nálunk hanem a tenyesztonel voltak és ezt o ajánlotta

2023. júl. 20. 10:54
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom. A nyúl fűevő állat. Vegyes tápot meg magokat tilos adni neki. Széna legyen előttük korlátlan mennyiségben!!! Az Első Nyúlmentő Alapítvány weboldalát olvasd el kérlek az elejétől a végéig. Ha a helyes táplálással sem vagy tisztában akkor valószínűleg tartásbeli problémák is fennállnak. Ivartalanítani nem ártana őket. Aki pedig így állatot ad ki a kezéből az nem tenyésztő hanem egy mocskos szaporító. Mérföldnyi különbség.
2023. júl. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Gőzöm nincs, mi az a vegyes táp, de már a gazdaboltnál begörcsölt az agyam.

Ahogy a 6-os írja, szénát kellene elsősorban, tápból pedig nyúlnak ajánlottat, pl versele laga - cuni adult complete-et.

Akkor még egyszer: állatorvos mikor látta őket? Oltva, ivartalanítva vannak? (miért érzem, hogy erre nemleges válasz fog jönni?...)

2023. júl. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem még mindig érdekelne, hogy a csigolyák, csípőlapátok mennyire érződnek, ez mérvadóbb puszta súlyértéknél.


Többivel egyetértek (széna!!!)

2023. júl. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Alapból van előttük mindig széna, csak azt hittem, hogy a tápjuk érdekel.

Ma elvittem állatorvoshoz mindent rendben talált. Égybénk fél éve voltunk utoljára. Amikor hat hetesek voltak szintén voltunk. Minden oltása megvolt, még akkor is mielőtt az állatorvoshoz vittem. A tápjukat is elvittem plusz a csomijáról fotót, azt mondta, hogy nincsern vele semmilyen baj nyugodtan megeheti.

Köszönöm a válaszokat!

2023. júl. 20. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!