Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudom mit csináljak. Már...

Nem tudom mit csináljak. Már kivagyok. Nem értem a párom. Szerintetek normális?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy lassan 10 éve vagyunk együtt a párommal, és most nyár végére tervezzük az esküvőt.

Terhes lettem, nagyon örült a kicsinek, alig várta hogy megszülessen.

Mikor megszületett a kisfiam, akkor sajnos anyagi okok miatt a Párom ki ment Németbe dolgozni, és 2 hetente járt haza, így nem nagyon látta a kicsit,

Fel éves volt a fiúnk mikor apa haza jött végleg, már akkor láttam rajt hogy nagyon türelmetlen a kicsivel,már akkor közölte hogy fiút csináltam és nem lányt, ""folyton bömböl""

Mindig ezt vágta hozzám.

Nem sokkal később megint messze ment tőlünk dolgozni, ott is hetente járt haza, max 2 napot töltött itthon, ugyan ez volt pepitaba.

Talán 1 évig dolgozott ott.

Mostanában megint messze ment dolgozni, ott már 3 évet dolgozott, és teljesen elhidegült a kicsitől. Akkor volt 3 éves, mindig kiabált vele, flegmán válaszolt neki, stb. Stb

...

Sokszor veszekedtem vele ez miatt, amikor elesett a kicsi, egyből anya volt neki, és mikor elkezdtem nyugtatni, akkor mindig azt mondta nekem, hogy nyaljam is ki a seggét. 😡😡😡

Olyan mintha féltékeny lenne a gyerekre.


Most oda költözünk ahol ő dolgozik, mert hiányoztunk neki, keresett egy albérletet, és ide jöttünk hozzá.

De kár volt.

Így minden nap együtt vagyunk, de a kicsivel nem változott a helyzet, már 4 éves.

És nagyon fél az apjától.

Nincs türelme hozzá, folyton bántja szavakkal, amit nem hagyok.

Folyton azt vágja a fejemhez, amikor a gyerek mellet kiállok ""hogy ez az csináld csak majd 10 évesen a fejedre szarik""

Mert kiállok a fiamért még szép.

Szeretem őt de nagyon, deezt nem tudom elnézni ahogy folyton a lelkébe tapos.

Amikor sír akkor egyből megváltozik a párom tekintete a gyerek felé.

Olyan mikor átvaltozik valaki gonosszá🫨 ezt látom rajta.

Ha valamit nem tud a fiam, pl pótkerekes biciklivel menni, akkor földbe csapja a biciklit, és akkor ordít a gyerekkel, hogy""hogy lehetsz ilyen szerencsétlen ""

Ma viszont elég volt.

Vasárnap van, mennem kellet dolgozni, és sajnos beteg lett a kicsi, nem tudtam vissza mondani a melót.

Megkertem adjon neki gyógyszert, ha úgy látja nincs jól.

Ilyen téren megbízom benne, adott is neki, de a gyerek ha beteg főleg ha kicsi, akkor anya kell neki, de az apja nem nyugtatta, hanem hallottam telefonon keresztül ahogy beszélt vele, szó szerint kész voltam.

Erre a kicsi lázas lett, az apja már vagy 20 szor hívott hogy azonnal menjek haza, hagyjam ott a munkát mert nem bír vele,így haza kellett hogy menjek,eljöttek értem, mert nem buszom haza felé.

De az ami fogadott,amit mondott a kocsiba, követtem lázasan a gyerekem és haza mentem vele 1 km gyalog.

Azt mondta hogy így fogom a munkahelyem elbaszni. Mert a gyerek folyton beteg, és ha ki rúgnak akkor a gyereket megfogja és az intézetbe adja, és hetente lesz látogatva, mertigy nem lesz mennél több. 🤧🤧🤧

Szerintetek?? Mi a bajja a páromnak? Segítsetek.

Ne bántsatok. Eleget kapok tőle.😡💔💔

Hogyan változtassam meg??


2023. júl. 2. 20:32
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
97%

Sehogy ne változtasd meg, 4 éve próbálod sikertelenül. Szépen csomagoljatok össze a kisfiaddal és költözzetek el.

Amúgy apuka és fia tök idegenek egymásnak, mivel csak pár napot voltak jelen hetente/havonta egymás életében. Eddig még csak nem is éltek együtt. De sajnos ez nem működik, a párod nem szereti a gyereket, és szörnyen agresszív is. Ne várd meg amíg bántja a gyereket. Szegény már így is eleget kapott, verbálisan van bántalmazva minden nap… és attól még hogy kicsi nem hülye, érzi hogy nem szeretik.

2023. júl. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Igen látom rajt, hogy iszonyatosan fáj neki ez.😔🥺😭

Sokat gondolkodtam, és az lesz,

Nekem a fiam az első. És ezt közöltem is vele.

2023. júl. 2. 20:44
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

És te ezzel az emberrel akarsz együtt maradni?


Teljesen idegen neki a gyerek, nincs hozzá szokva. Abszolút nem kötődik hozzá, és gyanítom féltékeny is rá.

A "párod" egy érzelmi analfabéta seggfej.

Ti nem vagytok család, van ő meg Te a gyermekeddel.

Azt is megmerném kockáztatni, hogy volt neki más az évek alatt.

Ha továbbra is vele maradsz, a gyerek teljesen rá fog menni egy életre sérül.

2023. júl. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Osztom az 1-es véleményét. Szépen pakoljatok össze a fiaddal és ennyi. Ne haragudj,de bicskanyitogató a párod. Én már az első ilyennél otthagytam volna a francba a gyerekkel együtt. Meddig akarsz várni? Amíg idegből odacsap egyet neki? Már így is verbálisan bántalmazza,nem hiszem el hogy még esküvőt tervezel vele.:( Az én férjem egyszer mert volna bármi hasonlót biztos felrúgom és takarodik,nem tűröm hogy egy gyereket is bántsanak, ennyi. Megváltozni nem fog, aggresszív és mellette idióta is. Pakolj össze és keressetek a fiaddal másik lehetőséget,rokonhoz költözni, bármi. Volt egy ismerősöm hasonló sztorival,csak ő még kismama is volt a másodikkal, és a terhesség vége fele megelégelte és elköltözött a gyerekkel, utána megszült és azóta is a két gyerekkel él nyugalomban. Tessék erőt venni magadon a fiad kedvéért amíg még nem késő és nem lesz belőle nagyobb baj,mint ami már most is van. Én ezt gondolom.:(
2023. júl. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem neki, hanem neked kellene változtatnod a dolgokon. Ő már nem fog. Kérdés, hogy készen állsz-e erre, mert nem lesz egyszerű. Tenni is akarsz vagy csak együttérzést keresni? Az már nyilvánvaló hogy ennek a palinak nem való gyerek. Ha megteszed a kellő lépéseket, sok kellemetlen évtől szabadulsz meg.
2023. júl. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Persze jogos.

Nem Nem lesz esküvő.....

Így nem akarok vele élni.

A gyerekem az első.

Nem akarok vele szihiáterhez járni, nem akarok addig várni. 😔

2023. júl. 2. 20:51
 7/34 anonim ***** válasza:
81%
Pszichiáter :)
2023. júl. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

"Most oda költözünk ahol ő dolgozik, mert hiányoztunk neki"

Ezt te sem gondolod komolyan.


Ennek az embernek nem kell család. Épeszű ember menekülne ilyentől.

Nem tudod megváltoztatni, ő már ilyen marad, de rosszabb még lehet.

2023. júl. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

"Nem akarok vele szihiáterhez járni, nem akarok addig várni."


Valószínűleg már épp elég érzelmi bántalmazást szenvedett el ahhoz, ha holnap elhagynátok az apját, akkor is szüksége lenne gyermekpszichológusra.

2023. júl. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kijavítást.

Tudod azt hittem hogy talán a hosszabb távollét valamennyire hat rá. De nem

😖

2023. júl. 2. 20:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!