Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sokat fogyott a tengerimalacom...

Sokat fogyott a tengerimalacom,de semmi más tünete nincs. Semmi az ég világon. Minden a régi. Mi lehet a gond? Jó az étvágya,talán túl jó is,széklete,vizelete rendben,kedve is változatlanul jó.

Figyelt kérdés
Elmentünk állatorvoshoz,de sima doki,nem exotikus. Szerinte semmi baja. De azért 15dkg.fogyás csak jelent valamit.

2023. szept. 23. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha van étvágya, jó a kedve, nem letört, lázas depressziós, akkor szerintem sincs baja. De hogy megnyugodj meg a bizti kedvéért nyugodtan vidd el az állatkórházba, vagy kérj időpontot egzotikus orvosnál.



Valamint hogyan volt ez a fogyás?

Mi az átlagos testsúlya, valamint mennyi egy egészséges malackának a testsúlya?

Az a baj ha az átlag alatt van.

Milyen időközönként méred meg?

Mikor,hogyan vetted észre hogy fogyott?

2023. szept. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egzotikus állatokhoz értő orvoshoz kell fordulni. Ha nincs közel, akkor messzebb kell menni...
2023. szept. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Bizony messze van az egzotikus orvos,oda nincs lehetőségem elmenni.


Mióta megvan,hetente mérem a súlyát.850grammnál nem hízott tovább.1hónapig nem mértem a nyáron és most mikor újra megmértem,máe csak 700at mutatott a mérleg. Azóta minden nap mérem. Ugyanannyimat mutat,illetve 1szer gyarapodott 20grammot.

2023. szept. 23. 18:22
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem kellene úgy állatot vállalni hogy nem tudod megfelelő orvoshoz juttatni betegség esetén...
2023. szept. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Oké,köszi. Nem releváns a kerdésemhez.


Amikor vállaltam,merőben más volt a helyzetem. Csak ennyi. Így is megpróbálok lehetőségeimhez képest mindent megtenni érte. De bocsánat már, hogy most csak egy sima állatorvost tudok neki kiszorítani.

2023. szept. 24. 09:28
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a tengerimalac tünetrejtő állat, ergo addig titkolja, hogy baja van, amíg nem haldoklik. Viszont egy nagyon fontos tünet, ha fogy és nem szabad figyelmen kívül hagyni. Az a baj, hogy mire oda jut, hogy komolyabb tüneteket mutat, már lehet hogy késő, egy tengerimalacnak annál jobbak az esélyei, minél előbb diagnosztizálják a betegséget. 15 dkg az 15 dkg, az egész állat nincs 1 kg-os, méretarányosan, azért nem kicsi fogyás.

Mellékesen megjegyzem, hogy egy időben diagnosztizált betegség nem csak az állat esélyeit javítja, hanem gyakran pénztárcabarátabb is, mint a sűrgősségi ellátás.

2023. szept. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet most a malackával? Vitaminokban, gyógytápban gondolkoztál? Az orvos is tud neki étvágyjavítót adni. Sajnos viszont tényleg lehet, hogy betegség okozta a fogyást. Ha azóta nem csökkent tovább a súlya, és vitaminpótlásra reagál, tehát hízni kezd, akkor reménykedhetsz, hogy esetleg csak vitaminhiány volt.
2023. okt. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy,hogy érdeklődsz. Megemeltük az étel adagját. Azt ajánlotta az állatorvos(sima),hogy napi 50 grammot kapjon(versele laga,complete caviát kap mióta megkaptuk őt) 3 adagra elosztva.Plusz most a c vitamint heti 2alkalommal kapja 1-1cseppjével.Mérem minden nap.

Figyeljük az ürítését,a doki is megfigyelte a székletet,vizeletet. Minden rendben van vele,kedve továbbra is jó,eszik,iszik,pisil,kakil rendesen. Folyamatos hízásba kezdett a nagyobb adag étel óta.

Nagyon boldog vagyok. Imádjuk őt. Remélem rendben lesz.

Sajnos az okos malackások tanácsa nem jött be,ami az étel adagot illeti.

2023. okt. 2. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!