Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögöt lehet tartani úgy,...

Hörcsögöt lehet tartani úgy, hogy télen leeshet a szoba hőmérséklete 17-8 fokra?

Figyelt kérdés

Kályhával fűtűnk csak télen és éjszakánként mikor nem tüzelünk, akkor a szoba hőmérséklete lemegy 18 fokra vagy az alá, attól függ mennyire van hideg telünk.


De gondolom a hörcsögök, akik kint élnek a szabadban, a szántóföldeken sincsenek melegebbek.


Ilyen ingadozó hőmérséklet mellett lehet tartani vagy inkább nem ajánlott?


Hörcsög, egér, ilyesmin gondolkozok, és forgácsos közegben tartanám akváriumban.


2023. szept. 23. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

A háziasított hörcsög nem lakik kint télen, a vadon élő mezei hörcsög pedig téli álmot alszik több méter mélyen, ahol a föld már szigetel.


Szerintem nagyon 50-50%, én nem kockáztatnék, ha egyszer elkezd hibernálni, akkor onnan nem nagyon lehet visszahozni

2023. szept. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Simán lehet tartani, csak vastagabban kell az almot rakni.
2023. szept. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 bogarakos456 válasza:
67%
Hát a dzsungáriai törpék olyan régióból vannak ahol télen -20 fok van télen a szíriaiak meg félsivatagos helyről, ahol a este szintúgy hideg van, szerintem ahogy a fenti írja bőven elég a vastagabb alom. A tengerimalacnál már rizikóssabb.
2023. szept. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
A fogságban tartott hörcsög könnyen megfázik 18 fok alatt. Én ügyelek rá hogy 20-25 fok között legyen bent a hőmérséklet. Ilyen feltételek mellett nem tartanék hörcsögöt a helyedben. Most épp van nálam egy hörcsög akit megfázással kezelek gyógyszerekkel napi 2x (leadta a gazdi betegen az állatvédő egyesületnek ahol önkéntes vagyok). Szegény hörcsög álmából is felkel a saját szipogására és borzasztó rossz így látni.
2023. szept. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De, hogy tudott megfázni, mikor 30 fok volt egész nyáron?
2023. szept. 23. 20:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Huzat, túlzott klíma, stb... Illetve megfázás kialakulhat vírusos fertőzéssel is. Hörcsöghöz is jól értő, egzotikus állatokkal foglalkozó JÓ orvost nagyon nehéz találni az országban. Én semmiképp nem kockáztatnék, hogy beteg legyen. Amelyik nálam van, annak az orvosi kezelése és gyógyszerezése eddig közel 15.000 Ft volt röntgennel együtt. És ez még olcsónak számít. Mivel nem javult teljesen az állapota, így valószínűleg kontrollra is szükség lesz, ami nagy eséllyel minimum még egyszer ennyibe kerülni fog.
2023. szept. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
82%
Túl hideg szerintem neki. Meg az ember is fázik..
2023. szept. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 bogarakos456 válasza:
72%
Hármas vagyok, sok ember nem tudja, hogy működik a fával fűtés. Az nem olyan dolog, hogy a szobát laboratóriumi körülmények között tudod tartani és fog ingadozni a hőmérséklet. És nekem ne mondja senki, hogy +18 fokot nem bír ki egy állat se, főleg olyan amelyik nem a trópusokról van. Huzat ne legyen szerintem az lényeg.
2023. szept. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!