Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítség? (Vagy valami)

Segítség? (Vagy valami)

Figyelt kérdés
Röviden: a nővérem vett egy törpenyulat kereskedésből, mert már meg akartak tőle szabadulni. Megsajnálta, hazavitte, de rájött hogy ez nem olyan egyszerű, meg ideje sincs rá munka mellett, nem tudja eleget kiengedni. Tegyük hozzá, ez elég felelőtlen döntés volt részéről, az viszont felelős, hogy belátja, máshol jobb helye lenne. Természetesen idegennek nem akarja adni, hanem elsősorban anyámat akarja meggyőzni hogy had hozza ide (kedden jön). Apám azt mondta, hogyha idejön a nyula nem vesz többet kaját a malacaimnak. Tegnap még örültem, hogy lehet lesz egy nyulam, de utána olvastam, simán elélnek 10-12 évig is, nekem meg valamikor egyetemre is kéne menni, meg leérettségizni stb, és félek hogy miatta nem foglalkoznék eleget a tengerimalacaimmal + ugye az anyagi vonzat. Ráadásul társas lények azok is, szóval kéne neki társ meg minden, de én soha nem akartam nyulat mert amúgy nem is szeretem őket kifejezetten. Jó cuki meg minden de nem éreztem késztetést hogy kérjek egyet. Viszont a nyúlnak is akarok segíteni és a nővéremnek is, de nem akarok felelőtlen se lenni. Na és akkor most mi a búbánatos fityfenét kéne tennem? Anyámat úgyis meggyőzi (azt elfelejtettem hogy tegnap délután mikor még örültem, azt írtam neki hogy igen nagyon szeretném, mostmár belátom, lehet hiba volt). És kérlek ne gyertek azzal, hogy döntsem el, hanem inkább arra lennék kíváncsi, ti mit tennétek? Azt szeretném hogy mindenkinek jó legyen, de a prioritás listán mindig is a malacaim lesznek az elsők, minden(ki) más meg utána.
2023. okt. 7. 08:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Az Első Nyúlmentő Alapítvány segítségét kérném. Ha egy közvetített gazdikereső posztot kitesznek róla pár ULTRA CUKI ÉLES VILÁGOS JÓ képpel akkor lehet hogy lesz rá érdeklődő.
2023. okt. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Ha már most tudod, hogy úgyse lesz rá időd, akkor ugyanolyan felelőtlen döntés lenne magadhoz venni, mint a nővérednek volt megvenni. Úgyhogy más irányba kellene próbálkozni. Jobb híján meghirdetni a Jófogáson, vagy valahol.
2023. okt. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2, te zseni vagy. Pont ezért írtam az oldalra.
2023. okt. 7. 09:34
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Ne hirdesd a jófogáson, légyszi!!! Meg semelyik hasonló oldalon, ugyanis szintén nem megfelelő kezekbe fog kerülni így a nyuszi!

Teljesen jogos a dilemmád egyébként, jó, hogy előre gondolkozol (hogy mi lesz egyetem alatt pl.), ez ritka dolog sajnos, de nagyon becsületes.

Vegyétek fel a kapcsolatot a Nyúlmentéssel, ahogy az 1es is írta, segítenek olyan gazdit találni, aki ért a nyulakhoz, aki majd szerez mellé társat (vagy a már meglévő mellé vinné), és tanácsot is adnak. Ne tedd ki a nyuszót se annak, hogy nálad tengődik úgy, hogy nincs rá időtök és kedvetek, se annak, hogy egy felelőtlen ember elvigye, mert jófogáson/marketplaceen látta.

2023. okt. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
45%

[link]


Nekem kiskoromban igy oldották meg a nyulat husvét utan

2023. okt. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Thunderfairy ***** válasza:
26%
Tudod milyen finom a sült nyuszi???
2023. okt. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Flagstaff ***** válasza:
68%
Igen, légy szíves tényleg ne Jófogásra tedd ki, mert hatalmas a veszélye annak, hogy ugyanolyan "remek" helye lesz, mint a tesódnál vagy nálad lenne. A Nyúlmentők nagyon szívesen segítenek jobb helyet találni neki, vagy talán az Együtt a Kisállatokért Alapítvány is.
2023. okt. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%

Egy vacak nyúl miatt ilyen cirkusz…


A nővéred hozta el, oldja meg ő. Én biztos azt mondanám neki, hogy ne hozza haza, hanem találjon neki gazdát.

2023. okt. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

3

Hát lehet, hogy ezért írtál, de nem ezt írtad.

A kérdésedből az jön le, hogy arra vagy kíváncsi, hogy mi a te helyedben megtartanánk, vagy elpasszolnánk.

2023. okt. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

-Nincs nálam a nyúl.

-Nem az én döntésem, nekem csak van egy kis beleszólásom.

-Igen, a jófogásos-marketplacees emberek miatt nem akarja idegennek adni. Felelőtlen volt, de attól még szereti és a legjobb helyet akarja neki, lehetőleg úgy hogy lássa néha. Persze nem biztos ilyen lesz.

-4-es, nálam nem tengődne, egy ideig. Én érettségiig tudnám gondozni, foglalkozni vele, jó élete lenne. Nagyjából, mert társ az szinte esélytelen. De utána mi lesz vele? Leginkább ez okozna fejtörést. Amúgymeg teljesen igazad van szerintem.

-5-ös/6-os, egy pár hónapos kisnyusziról beszéltek, aki szerintem alig haladhatja meg az 1 kg-t (már ha meghaladja). Nagyon viccesnek hiszitek magatokat, de jelezném, szerintem rajtatok kívül senki nem visított fel ezen sorokat olvasva, de szerintem még ti sem. Javasolnék egy pszichológust esetleg.

-7-es, nálam remek helye lenne. Van két tengerimalacom, nálam jobb gazda kevés van (nem egoizmusból mondom, ez tény). Viszont felelős vagyok pont ezért nem gondolom, hogy bele kéne vágjak.

-8-as, igen, amúgy neked is igazad van valamilyen szinten. Igen, épp azon van.

-9-es, amúgy nagyjából úgy van ahogy felvázoltad😂.

2023. okt. 7. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!