Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítség? (Vagy valami)

Segítség? (Vagy valami)

Figyelt kérdés
Röviden: a nővérem vett egy törpenyulat kereskedésből, mert már meg akartak tőle szabadulni. Megsajnálta, hazavitte, de rájött hogy ez nem olyan egyszerű, meg ideje sincs rá munka mellett, nem tudja eleget kiengedni. Tegyük hozzá, ez elég felelőtlen döntés volt részéről, az viszont felelős, hogy belátja, máshol jobb helye lenne. Természetesen idegennek nem akarja adni, hanem elsősorban anyámat akarja meggyőzni hogy had hozza ide (kedden jön). Apám azt mondta, hogyha idejön a nyula nem vesz többet kaját a malacaimnak. Tegnap még örültem, hogy lehet lesz egy nyulam, de utána olvastam, simán elélnek 10-12 évig is, nekem meg valamikor egyetemre is kéne menni, meg leérettségizni stb, és félek hogy miatta nem foglalkoznék eleget a tengerimalacaimmal + ugye az anyagi vonzat. Ráadásul társas lények azok is, szóval kéne neki társ meg minden, de én soha nem akartam nyulat mert amúgy nem is szeretem őket kifejezetten. Jó cuki meg minden de nem éreztem késztetést hogy kérjek egyet. Viszont a nyúlnak is akarok segíteni és a nővéremnek is, de nem akarok felelőtlen se lenni. Na és akkor most mi a búbánatos fityfenét kéne tennem? Anyámat úgyis meggyőzi (azt elfelejtettem hogy tegnap délután mikor még örültem, azt írtam neki hogy igen nagyon szeretném, mostmár belátom, lehet hiba volt). És kérlek ne gyertek azzal, hogy döntsem el, hanem inkább arra lennék kíváncsi, ti mit tennétek? Azt szeretném hogy mindenkinek jó legyen, de a prioritás listán mindig is a malacaim lesznek az elsők, minden(ki) más meg utána.
2023. okt. 7. 08:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

10, én írtam a 4es választ.

A malackák nagyon szociálisak, ezt te is tudod, mert malacaid vannak. Én nyuszis vagyok, ők is nagyon szociálisak, ugyanúgy, ahogy a malacok, csak mellette még sokkal nagyobb a mozgásigényük is. Egyedül nem jó a nyuszóknak, de ha mégis egyedül van, irtó sok törődés kell neki. Mivel suliba is jársz, és gondolom szabadidődben sem csak a malacokkal vagy, a nyuszinak a töredék időd jut. Erre értem a tengődést.

Nekem 2en vannak a nyuszók, napi 3-4 órában így is aktív törődést igényelnek, plusz még több óra kintlétet, szabadon a lakásban.

Tényleg írjatok a nyúlmentésnek, örülni fognak, hogy addig is valakinél van a nyuszi, de megosztják az oldalukon a képét, és a leendő gazdival tarthatjátok a kapcsolatot, sőt, a kiírásba is betetethetitek, hogy szeretnétek időnként hallani a nyusziról. Ha a nővéred szereti a nyuszit, akkor meggyőzhető lesz, hogy ez a nyuszi számára ideális megoldás.

Sok sikert!

2023. okt. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2023. okt. 7. 15:55
 13/13 anonim ***** válasza:
Össze visssza beszélsz!🤦😅Idegennek nem akarja adni,de a kettes zseni,mert azt ajánlotta tedd fel a jófogásra.🤣🤣Ott biztos csupa ismerős fog jelentkezni.
2023. okt. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!