Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktathatom le a...

Hogyan szoktathatom le a nyuszit a korán kelésről?

Figyelt kérdés
Minden reggel hajnali 3-5 között nagyon hangosan elkezdi nekem tépni szét a rácsot és kaparni minden irányba. Nagyon hangos, állandóan felébreszt és nem engedhetem ki mert a lakast is szétszedné....

2023. okt. 12. 06:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne engedd ki, de is kapcsolj villanyt, ne reagálj rá. Megtanulja, hogy hiába műsorozik, akkor kell kelnie, amikor neked.
2023. okt. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
A kisállatok már csak ilyenek. Nekem hörim volt ami ráadásul a nyúllal ellentétben éjszakai állat és elképesztően sokat zörgött éjszaka. Azóta soha többet nem válllnék be ilyen állatot, mivel többet ér nekem a pihenésem. Nyulam is volt, igaz nem kimondottan a lakásban, de sosem volt egy csendes jószág. Ezzel számolni kellett volna szerintem mielőtt hazaviszed. Esetleg tedd ki egy másik szobába ahol téged nem zavar este.
2023. okt. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Gondoskodj róla, hogy sötét legyen, és ne reagálj rá. Az én nyuszim egy időben dobbantani kezdett éjszaka, átmentem megnyugtatni, de amikor elhatároztam, hogy abbahagyom, egy-két hónap alatt teljsen le is szokott róla.
2023. okt. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Megeszed. Ez az egyetlen lehetőség.

A nyúl nem azért zörög, mert tőled akar valamit. Hanem mert megvan a természetes életritmusa, és ha felébredt, akkor aktív. Nem lehet neki mondani, mint egy gyereknek, hogy nézzen mesét a tévében, vagy játsszon a telefonoddal. A nyúlnak ez egy természetes elfoglaltság, jobb szórakozás híján, hogy próbál kijutni a ketrecből. Nem feltétlenül azért, mert ott olyan rossz neki, hanem mert ez van az ösztöneiben, hogy ha valahová beszorult, akkor könnyel elkaphatja a róka, vagy egyéb ragadozó. És ami évmilliók alatt kialakult, arról nem fog két hét alatt leszokni.

Neked ehhez kell alkalmazkodni, mert te ésszel végig tudod gondolni a dolgokat. Ha kakast tartanál, minden éjszaka kukorékolna éjféltől. Ha oroszlánt tartanál, az is bömbölne mindig. Ha nyulat tartasz, az kapar meg rág. Ezzel jár a nyúltartás, nem csak a simogatással.

2023. okt. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Első válaszban anno én is linkeltem egy nyúlpörkölt receptet a nosaltyról, de az valamiért eltűnt. Remélem, a te válaszod tovább húzza...
2023. okt. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
62%
Nekem is ezt csinálta. Próbáld ki, hogy éjjelre nem engeded ki kb 3 hétig és besötétítesz abban a helységben ahol ő van. Nekünk ez bevállt!
2023. okt. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes kommenteket! Aki meg "elviccelte" remélem jobban érzi magát😊
2023. okt. 17. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!