Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi vízbe mennyi Jutavit...

Mennyi vízbe mennyi Jutavit C-vitamin cseppet tegyek a két malackának? Mennyi idő alatt bomlik el?

Figyelt kérdés
2023. okt. 22. 11:38
 1/3 A kérdező kommentje:

6 cseppet tettem 100 ml vízbe, mindkét itatóba.

Tegnap óta maradt kevés víz benne, ahhoz tettem megint annyit, hogy 100 ml legyen és megint 6 cseppet.

6 csepp az kb 27mg c vitamin, ez egy itatóba.

Sajnos csöpög is valamennyire, meg meg is hagytak valamennyit, szóval nem isznak meg annyit se, szerintem max 20 mg-ot egy malac. De az egyik többet is iszik, a másik szerintem még 20 mg-ot se, talán 17-et.

2023. okt. 23. 09:49
 2/3 A kérdező kommentje:

Annyi elég nekik?

Úgy gondoltam, inkább többet teszek bele, úgy se kerül mind beléjük.

Meg el is bomlik:(

De kaján meg nem eszik meg, ha rácseppentem valamire.

2023. okt. 23. 09:50
 3/3 anonim ***** válasza:

"Egy felnőtt, átlagos súlyú tengerimalac napi szükséglete kb. 10 mg C- vitamin (kb. 1 mg C-vitamin 100 gr testtömeghez számítva)"

[link]


Vagyis 2 tengerimalacnak nagyjából 20 mg C-vitamin kell naponta, ha számolunk azzal, hogy csöpög az itató, szerintem reális az a 25-30 mg milligramm vitamin. Mivel vízben oldódik, így ha néhány milligrammal többet bevisznek az sem halálos tragédia egyébként.

ápr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!