Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy beteg tengerimalac, és...

Emberakinemtudottnev kérdése:

Egy beteg tengerimalac, és orvos aki egy ideig nem rendel. Kérhetnék választ, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Van egy malacom, aki 3 és fél hónapos. Minden rendben volt vele, egyszer volt ekcémája, nem vettük észre, hogy azzal hoztuk el egy igen megbízható helyről. Kilett kezelve, eddig nem láttuk újra. Most a napokban fáradtabb lett, mint kezdő nem tűnt fel nekem, ugye ilyen fejjel azt hittem, hogy csak pihenne. Utána egy nappal nem evett, ezt a megmaradt kajákból és a hiányzó ürülékből vettem észre. Harmadnapra mentünk orvoshoz, ahol tájékoztattak, hogy a doktor éppen nyaralni van... Úgy négy napig nem várható, a malacnak már hasmenése is van. Elsőnek péppé alakítottam az ételét, és a szájába adagolva lenyelte. Aznap egész, de tényleg csak egész normálisan kakált, utána hasmenése lett... Most tud menni,de, ha lehet unkább magában szenved. Tudtok erre valami vitamint amit esetleg a ti malacotok kapott akkor amikor ebben szenvedett? Gyógyszertárokban beszerezhető, vagy csak az orvosnál?

#betegség #tengerimalac #hasmenés #bezárt állatorvos #vitamin igényelés tőletek
2015. júl. 4. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Az országban csak 1 állatorvos van????
2015. júl. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Öhm, ilyen válaszokat nem akarok. Természetesen van, de ahhoz kutatás kéne, hogy kitudjam nyomozni a mi közelünkben hol. Kérlek szépen, én vitaminok ajánlását kértem...
2015. júl. 4. 11:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Mialatt kiírtad ezt a kérdést, találhattál volna egy csomó orvost.
2015. júl. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Próbálkozz széntablettával. Lehet, megeszi csak úgy. Ha nem megy, oldd fel vízben és csöpögtesd a szájába. Víz legyen előtte!


Az alma és a banán hasfogó. Legalábbis babáknál. Azokkal is próbálkozhatsz.

2015. júl. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Off: Itt nindenki osztja az észt. Szombat van. Én debreceni vagyok. Itt sincs mindig ügyelet, van, amikor Szoboszlón van legközelebb. Az ügyeleti díj 15 e, a vizsgálat 7 e, + a kezelés. Akármennyire is sajnálom, én sevtudnék kb. 30 ezret szánni egy 3 hónapos tengerimalacra...
2015. júl. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: Akkor ne vegyél állatot. Nekem az állatom olyan, mintha a gyerekem lenne, tiszta pánikban vagyok, amint egy picit változik a viselkedése vagy sebet találok rajta, és első gondolatom az orvos. Kerül, amibe kerül. Ha a fiad lenne beteg, őt se vinnéd el ennyiért, mert csak 3 hónapos?


Kérdező: Sajnos muszáj lesz orvoshoz vinned, ha nem múlik a hasmenése 1-2 nap alatt, mert addig bármit adsz neki, nem fog rendesen hatni, mert nem emészti meg rendesen. Vonj meg tőle mindent a tápon és az almán kívül, cseréld le a szénát és szűrd a csapvizet. Változtattál bármin is az utóbbi napokban? Ha javul a hasmenés, mehet neki a VetriDMG (és/vagy esetleg Immunovet), nem olcsó cucc, de nálunk nagyon bevált. Itt egy link róla: [link]

És tényleg, 1-2 nap, aztán orvos. Nagyon pici állat, rettentő gyorsan veszít súlyt és hagy itt minket. Sok sikert!

2015. júl. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó! Mielőtt oltogatsz, tanulj meg szöveget értelmezni! A nem tudnék kifizetni 30ezret, az miért meglepő? Örülj, ha neked bármikor van annyi szabad kapacitásod! Nekem nincs. Ja, és ügyeletről beszéltem, nem hétköznapi dokiról. Én nem irigylem tőled a pénzt. De ha nincs, akkor nincs...
2015. júl. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Off:

Értem, amit írsz, csak nem értek egyet veled, ez két különböző dolog. Nekem azért lenne rá pénzem (és hidd el, errefelé maga a hozzáértő orvos is legalább egy óra autóút, jó orvosért meg Pestig kell menni, szóval én se jönnék ki olcsóbban, mint te az ügyelettel), mert addig nem vállaltam állatot, amíg nem lett annyi megtakarításom, hogy átgondolva arra a döntésre jussak, hogy belefér anyagilag is.

Nyilván előfordul, hogy beázik a tető vagy baleset ér, és elfogy a félretett pénz, de azt nem írtad, hogy pont most ilyen -negatív értelemben- különleges helyzetben lennél. Ebből következtettem arra, hogy anyagi szempontból nem megfontoltan döntöttél egy kisállat vállalása mellett. Ha tévednék, elnézést kérek, de ha nem, akkor nincs okod kiakadni.


On:

Kérdező, hogy állnak a dolgok?

2015. júl. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Off: én 17 malacra képes voltam ügyeleti díjat fizetni, betegség miatt!!!! 17-el szorozzátok be az EGY malackáét!


On: széntabletta, Bio-Lapis, Trovet táp. Ha a Trovet nem elérhető, Versele-Laga Cavia Complete vízben áztatva, fecskendővel


Bio-Lapis: 2 csomag 1000 Ft

Széntabletta: 200-500 Ft

Complete 500g: 1000 Ft


Szerintem nem drága dolog...

2015. júl. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Felhívtuk as orvost. Azt mondta itassunk vele langyos kamilla teát. Meghalt ahogy megitta. Bocsánat a válaszom elhúzódásáért. Nekem ezt a kezelést Anya fizette volna. Neki nem gyereke a malac.
2015. aug. 2. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!