Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A kis hörcsögök hogyan születnek?

A kis hörcsögök hogyan születnek?

Figyelt kérdés

Egy kérdésnél ezeket irták:


"nem szabad őket ketten tartani,mekkora hülyeség már.."


"Társ nem kell neki, a hörcsögök nem élnek párban, egyedül kell őket tartani."


2023. okt. 22. 14:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Mi a kérdés?


Nem társas állatok. A szabadban csak a szaporodás miatt keresik egymás társaságát.

2023. okt. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

ma 14:53


Sok álatkereskedésben is vannak hörcsögök,akkor ott mind egyedül vannak és nem kell hozzá másik hörcsög a fialáshoz?

2023. okt. 22. 14:55
 3/16 Tevenyereggyarto ***** válasza:
95%

Nem minden állat él egész életében pár mellett. Sőt, talán több is az olyan mint a hörcsög: párzási időszakban együtt vannak, de rendszerint akkor is csak a párzás erejéig. Azt leszámítva egyedül élnek.


A természetben is így működnek s az ösztöneik miatt fogságban is így próbálnak. Ha állandóan össze van zárva 2 hörcsög akkor abból hamar verekedés lesz amíg az egyik el nem pusztul (különböző neműeknél is). S a másik is könnyen szerezhet életveszélyes sérülést. Szóval ha valaki hörcsögöt akar tartani akkor ez van, egy ketrecben/ terráriumban csak egy lehet. A párok összerakását meg bízza a tenyésztőkre akik értik is a dolgukat. Na, valami ilyesmire gondolhattak a másik kérdésnél is🤷

2023. okt. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

" együtt vannak"


Ezt teljesen kizárt mivel az emlitet kérdésnél irták hogy


"nem szabad őket ketten tartani,mekkora hülyeség már.."

2023. okt. 22. 14:56
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

Amikor a nőstény hörim tüzelt, akkor egyedül nem akarta kinyírni a hímet, mikor összeengedtem őket 😀

Néha rápróbáltam, de verekedés lett (volna) belőle, ezért gyorsan kivettem a hímet (ma már persze tudom, hogy alapból a nőstényt kellett volna a hímhez tenni...).

Aztán egyszer csak feltűnt, hogy nem ugrott neki egyből, ahogy betettem hozzá, hanem lefeküdt és "várt" 😊

Nem sokkal később rájöttem, hogy miért volt előtte tenyészhöri a kislány, 9 pici höri született 😇 Imádtam őket, és lett 2 hosszú szőrű kis cukiság is ráadásul, pedig az enyémek rövidszőrűek voltak.

Utána pár évvel viszont jártam úgy, hogy vettem egy kicsi lányhörit egy normálisabb(nak tartott) állatkereskedésből, aztán csak azt vettem észre, hogy nem sokkal később lefialt... ráadásul mivel valószínűleg az egyik tesó keze lehetett a dologban, így genetikailag sem voltak a toppon, az egyik pl. szabályos idegrohamot kapott mindig, mikor belépett valaki a szobába, nekirohant a terrárium falának meg ilyesmi, ő csak pár hónapot élt :(

2023. okt. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Én már láttam olyan almot, ahol egymást zabálták a hörcsögök. Nem szép látvány, de hajrá, ha szerinted hülyeség, akkor mi mit tudunk mondani?
2023. okt. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, te tényleg 'kertén' vagy, vagy csak játszod? Vagy mindkettő?
2023. okt. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

5-ös válaszomhoz fűzném hozzá, hogy egyes étkezési hiányosságok (vagy pl. túlzott stressz) miatt például még az anyuka is képes megenni a piciket.

Mi rendszeresen főztünk neki tejberizset, kapott sajtot, kukacot meg rovarokat is, és rengeteg zöldet kapott a táp mellé.

Szóval nálunk így szerencsés kimenetele lett, de az is lehet, hogy hiába hiszem, hogy jól csináltam, csak mázlink volt 🙃

2023. okt. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%

7: akár lehetne autista is, akik csak szó szerint tudják a dolgokat értelmezni. Ebben az esetben: nem szabad együtt tartani, mégis lesz kicsit.


Egy Pl. ha egy autistának azt mondod, hogy "kibújt szög a zsákból", ő tényleg csak egy szögre tud goondolni, ami kibújt a zsákból, nem pedig az étvitt értelmére.


Teccikérteni'?

2023. okt. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Kitana. ***** válasza:
100%
Az állatkereskedések nem éppen aszerint működnek, hogy mi lenne a legjobb az állatnak. Szerencsétlen madarakat is bedobják egy mütyür helyre, egyszerre tizet, néha olyan fajokat egy helyre, akiket nem is lenne szabad együtt tartani, mert ellenségesek egymással, de ott az a lényeg, hogy minél több állat elférjen.
2023. okt. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!