Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » HEEEELP! MA MEGFIALT A DEGUM,...

HEEEELP! MA MEGFIALT A DEGUM, MI A TEENDŐ?

Figyelt kérdés

Az a helzet, hogy ők állítólag lányok(ja és testvérek!!). Ma reggelre azonban a 2helyett 5 lett. Már tujduk melyik a hím , mert folyton tossza a lányt (xDD)(Ja és ettől nem lehet baja??) tehát kérdés az, hogy a lány és a fiú degut külön kell rakni? A fiú már párosodik a lánnyal... a lány ezt nem hagyja + a fiút nem engedi be a házba.


Ja és mit jelen náluk a farokcsóválás? ide oda scoóválja gyorsan és lelapítja a fülét, ha a ány közelébe megy. A lány sokkal nagyobb a hímnél.


2010. okt. 19. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
szegény folyton tossza XD ha olyan félösen lapitja le a fülét akkor fél ha a kutya csoválja a farkát akkor örül... lehet hogy szerelmes:P csak fél a lánytól:) ha tesók tosznak akkor vérfertözés van ami lehet hogy a picik agyára mehet... vagy nem leesik 1 lábuk vagy ilyen deformáltak lesznek. Lehet hogy külön kéne öket rakni mert ez nem egészséges.
2010. okt. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jujj... most számoltam ki és amikor megkaptam rá egy hónapra ( július ) 20-25 között lett vemhes ... O.o


És van másik ketrecünk, de állítólag az apa is segít a kölyköknek :D


Na és megy a zöld kezecske

2010. okt. 19. 16:13
 3/9 anonim ***** válasza:

Tedd szét őket, mert nagyon nem jó, ha testvérek szaporodnak. A nőstény ellés után képes rögtön megfoganni, szóval lehet, hogy már most elkéstél a különszedéssel! Vidd egy állatkereskedésbe a hímet és cseréld be egy másik lányra (vagy hímre, ha szeretnél kisdegukat). De így semmiképpen sem maradhatnak!

A farokcsóválás stresszt, idegességet jelent. Most mindketten stresszelnek a kölykök miatt. Az anyadegu fel tudja nevelni egyedül is kölyköket, szóval vedd ki a hímet. És ne nyúlkálj a picikhez, mert lehet, ezzel felidegesíted az anyát, aki akár meg is eheti a kölykeit!

Ne is takarítsd, a ketrecét/terráját, csak ha már szőrösek a kicsik, vagy ha nagyon-nagyon feltétlenül muszáj, forgáccsal együtt, a kölykök alá nyúlva vedd ki őket.

2010. okt. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

az a gond, hogy már két hete takarítottam ki őket :S


De most a forgácsra ráöntöttünk és nem nyúlok a picikhez ! Tehát akkor el kell venni a hímet. Ha most csak egyedül lesz az aya nem lesz depressziós? Vágül is ott van mellette a 3 kölyök... Amásik ketrec amibe tudjám tartani a fiút amíg elvisszük a kereskedésbe ( ami min . 2 nap, mert autónk most nincs itthon) kicsi. alapbl egy papagáj volt benen ... de az se olyan kicsi , tehát magas de nem oylan széles ... de ok megértettem szétvesszük őket

2010. okt. 19. 18:02
 5/9 A kérdező kommentje:
Hogy oldjam meg az itatást? :O Már zárva a kereskedés, és csak egy itatónk van. tányér van neki 2 ( ilyen kicsi fém) abból tud inni? régebben oylan volt berakva nekik, de beleültek a vízbe xD
2010. okt. 19. 18:14
 6/9 anonim ***** válasza:
ha bele is ül akkor is le mossa magárol a vizet és iszik. vagy ö nem eszik almát vagy ilyen lédus gyümiket? mert abból is tudna vizezni. aztán majd holnap veszel neki itatót.
2010. okt. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
mégse lehet őket küldön tenni ... anyámnak próbálom elmagyarázni hogy különm KELL tenni de nem hallgat rám... merthogy egydeül depis lesz... meg tudnánk beszélni a barátnőm anyjával, hogy vigyen le mindket a kisállat ker. hez ... nem értem
2010. okt. 19. 19:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy az anyócának ott vannak a kölykök társaságnak, a him pedig biztos érzi rácson át, hogy nincs egyedül... A deguk amúgy sokat "beszélgetnek" olyan hangon, amit az ember nem képes meghallani, és ha van már aki válaszol neki, nem lesz magányos...
2010. okt. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ha sokat foglalkozol vele akkor szerintem nem lesz baja. vagy összerakod akkor amikor tudsz rájuk figyelni...
2010. okt. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!